X


Binance CEO’su, Şirketin Yeni Stratejisini Açıkladı

CEO Changpeng Zhao, Binance'in birkaç bölgesel merkez kurmak ve yerel düzenleyiciler tarafından tanınmak istediği aktardı.
19:47
27 Temmuz 2021

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, finans otoritelerinin baskısından kurtulmak adına yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. CEO Changpeng Zhao, Binance’in birkaç bölgesel merkez kurmak ve yerel düzenleyiciler tarafından tanınmak istediği aktardı.

Changpeng Zhao’nun Açıklamaları

Changpeng Zhao, dünyanın en büyük kripto para borsalarına liderlik eden Binance’in strateji değişikliğine ihtiyacı olduğunu aktardı. CZ öncelikli hedeflerini şöyle açıkladı:

Her yerde lisans sahibi olmak istiyoruz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

CZ, finans otoriteleriyle birlikte çalışma istediği belirtirken, “şu andan itibaren bir finans kurumu olacağız” ifadelerini kullandı. Başarılı CEO, daha önce opere edilen merkezsiz modelden çıkılıp, başlangıçtan itibaren olgun bir strateji izleyeceklerini sözlerine ekledi.

Binance; kripto para birimlerinin kara para aklama, dolandırıcılık, kaçakçılık gibi suçlarda kullanım oranları dolayısıyla dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin yoğun baskısı altındayken strateji değişikliğine gitti. İngiltere, Almanya, Hong Kong, İtalya, Japonya, Litvanya ve Tayland’daki finans otoritelerinin tümü Binance ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Dünyanın Her Yerinde Tercih Edilen Bir Numaralı Borsa: Binance

Binance, kripto spot ve türev alım satım dahil olmak üzere kullanıcılara geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor. Ayrıca kullanıcıların doğrudan birbiriyle kripto transferi yapmalarına imkan tanıyan bir borsadır. Binance platformunun yerel kripto parası Binance Coin, piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük dördüncü altcoin’idir.

İngiliz araştırmacı CryptoCompare’in verilerine göre Binance, geçtiğimiz yıldan bu yana işlem hacmini neredeyse ona katlayarak bu ay 668 milyar dolara çıkardı. Başka bir veri sağlayıcısı Sensor Tower, İngiltere’de Binance mobil uygulamasının 2021’de 1.8 milyon kez ve toplamda 2.2 milyon kez indirildiğini aktardı. Ancak İngiltere’nin finansal denetleyicisi, Binance faaliyetlerini engelledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar