X


Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan Önemli El Salvador Yorumu!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, El Salvador’un Bitcoin adımının geleceğe yansımaları ile ilgili olarak bir açıklamada bulundu.
21:01
15 Haziran 2021

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele 5 Haziran’da yaptığı bir açıklama ile Bitcoin’i ülkenin resmi para birimi haline getirmek için adım atacağını ifade etmiş. Bu açıklamanın hemen ardından 9 Haziran’da Bukele, konuyla ilgili hazırlanan bir taslağın Kongre’ye gönderildiğini dile getirdi. Aynı gün yapılan oylama ile Kongre’de kabul edilen tasarı ile Bitcoin ilk defa bir ülkenin resmi para birimi olmuş oldu.

CZ’den Önemli Yorum

El Salvador’un bu hamlesi her ne kadar farklı yorumların yapılmasına sebep olsa da genel olarak kripto para ekosisteminden gelen yorumların olumlu olduğu görülüyor. Binance CEO’su Changpeng Zhao tasarının kabulünün ardından Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada, “Egemen bireyler Bitcoin kullanıyor. Egemen ülkeler Bitcoin kullanıyor.” ifadelerine yer vermişti.

Binance CEO’su bugün yaptığı bir açıklamada ise El Salvador’un geleceği ile ilgili bir yorumda bulundu. CZ konuyla ilgili paylaştığı Twitter gönderisinde, “El Salvador’un satın alma gücü zamanla artacak.” sözlerini kullandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu noktada, El Salvador’da hizmet veren tüm işletmelerin Bitcoin ödemesini kabul etmesinin zorunlu hale geldiğini ve dolayısıyla ülkede yer alan uluslararası firmaların da BTC ile ödeme kabul edeceğini belirtmek gerekiyor.

El Salvador Emlak Aramalarında Artış

CZ’nin önemli yorumunun yanı sıra “Documenting Bitcoin” adlı Twitter sayfasının paylaştığı verilere göre El Salvador’un Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanımasının ardından Google’da yapılan “El Salvador Real Estate” aramalarında çok ciddi bir artış görüldü.

Bunun yanında El Salvador’un 3 Bitcoin karşılığında vatandaşlık verdiğini de hatırlatmak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar