Binance Bu Hamlesiyle Twitter’ı Değiştirecek: 500 Milyon Dolarlık Dev Hamle!

Binance yaptığı dev hamleyle birlikte Elon Musk'ın elini rahatlatacakmış gibi görünüyor. Bu hamle Twitter'ı tamamen değiştirebilir.
21:30
28 Ekim 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance, kripto ödemelerini tanıtmanın potansiyel bir işareti olarak, şimdi platform adına blockchain entegrasyonunu üzerine çalışmalar yapıldığını belirten bir açıklama yaptı. Twitter devralma anlaşmasına 500 milyon dolar yatırım yaptıktan sonra Binance, platformda kripto entegrasyonunu araştırdığını söyledi. Kripto borsasının bir şirket sözcüsü, Binance’in Twitter için kripto tabanlı çözümler üzerinde çalışmak üzere bir ekip oluşturduğunu söyledi.

Binance Twitter’da Kripto Ödemelerini Entegre Edecek mi?

Bir Reuters raporuna göre, kripto borsası, Twitter için kripto çözümleri üzerinde çalışmak üzere bir ekip oluşturuyor. Raporda, bir Binance sözcüsünden alıntı yapılarak, ekibin blockchain ve kriptonun Twitter’a nasıl yardımcı olabileceği üzerinde çalışacağı belirtildi.

Elon Musk’ın Twitter bot hesapları konusunda bir çözüme öncelik verdiği görülüyor. Rapora göre Binance, Twitter’ın bot hesapların çoğalması gibi sorunları üzerinde çalışacak. Bununla birlikte, ortaklıkla ilgili bir sonraki adım, kripto ödemelerini Twitter’a entegre etmek olabilir.

Reuters raporunda açıklama şu şekilde yapıldı:

Yeni kurulan ekip, Twitter’ın bot hesaplarının çoğalması da dahil olmak üzere sorunlarını ele almak için zincir içi çözümlerin nasıl oluşturulacağını araştıracak.

Borsa, Elon Musk’a Twitter’ın büyümesi için stratejik planlar geliştirmesinde yardımcı olacağını belirtti. Şirket, Twitter’ın faaliyetlerine yardımcı olabilecek plan ve stratejiler üzerinde beyin fırtınası yapacak.

Her Şey Değişiyor

Gelişme, Twitter’ın Elon Musk’ın devralmasından sonra ciddi bir değişimden geçtiği zamanda geldi. Musk, Twitter’ı devralmasının ardındaki amaç hakkındaki düşüncelerinde, platformun tutarsızlıkları azaltmasını istediğini söyledi.

Ayrıca Binance CEO’su CZ, şirketin 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasına yatırımcı olarak katıldığını doğruladı. CZ, şirketinin Twitter’daki spam ve dolandırıcılıkları azaltmaya odaklanmaya öncelik vermek için anlaşma için 500 milyon dolar taahhüt ettiğini söyledi.

Bu arada Binance, dünya genelinde kripto teknolojisi ortaklığının kapsamını genişletmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce borsa, Kazakistan’ın CBDC projesini BNB zincirine bağlamak için çalıştığını söyledi. Kazakistan Ulusal Bankası’nın, merkez bankası dijital para birimi Dijital Tenge’yi Binance zinciriyle entegre etmeyi planladığı bu hafta başında bildirilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar