f Binance Borsasındaki Altcoin Çatırdıyor! Türklerin Aldığı Kripto Parada Yönetim Birbirine Girdi! › COINTURK

Binance Borsasındaki Altcoin Çatırdıyor! Türklerin Aldığı Kripto Parada Yönetim Birbirine Girdi!

Özet

  • Gala Games CEO'su Eric Schiermeyer ve kurucu ortak Wright Thurston birbirlerine dava açtı.

  • Schiermeyer, Thurston'ı 130 milyon dolar değerinde GALA tokenini yasa dışı yollardan elde etmek ve satmakla suçladı.

  • Schiermeyer ise israf ve şirkete zarar vermekle suçlanıyor.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
10:53
3 Eylül 2023

Kripto para piyasalarında görmediğimiz enteresanlık kalmadı ve her güne yeni bir sürprizle uyanıyoruz. Son olay daha önce emsalleri yaşansa da oldukça garip detaylar içeriyor. Binance borsasında da işlem gören Türklerin yoğun ilgi gösterdiği altcoin dün karıştı.

Gala Games (GALA) Dava

Gala Games CEO’su Eric Schiermeyer ve kurucu ortak Wright Thurston birbirlerine dava açtı. Her biri diğerini çeşitli şeylerle suçluyor. Kripto paralarda bu tarz yönetim tartışmaları ilk defa olan bir şey değil. Ancak konunun mahkemeye taşınması, yönetimin birbirini suçluyor olması GALA Coin geleceğini olumsuz etkileyebilecek cinsten. Özellikle suçlamaların detaylarına baktığımızda önümüzdeki haftalarda konu daha da yayılıp dallanıp budaklandıkça tokenin negatif performans gösterdiğine şahit olabiliriz.

Schiermeyer, Thurston’ı 130 milyon dolar değerinde GALA tokenini yasa dışı yollardan elde etmek ve satmakla suçladı. Thurston ise Schiermeyer’i şirket varlıklarını milyonlarca dolar israf etmek ve şirkete zarar veren hileli uygulamalarda bulunmakla suçluyor.

Web3 oyun endüstrisinin en büyük ekosistemlerinden biri olan Gala Games, kurucu ortaklarından ikisinin birbirlerine karşı dava açması nedeniyle şirket içi çekişmelerle karşı karşıya. Bu olay uzun vadede ciddi sonuçlar doğurabilir.

GALA Coin Yorum

Ayı piyasalarının zorlu ortamında GALA Coin fiyatı zaten fazlasıyla yıprandı. Bir de projenin 2 üst düzey isminin mahkeme salonlarında birbirlerine parmak sallamasıyla işler daha da karmaşık hale gelebilir. Bir anda başlamayan dava süreci oldukça uzun geçmişe sahip. Sosyal medyadaki söylentilere bakılırsa kurucu Wrigth burada daha karanlık tarafı temsil ediyor.

2021 Kasım ayındaki 0,82 dolarlık zirvenin ardından GALA fiyatı istikrarlı biçimde düşüyor. 13 Eylül 2021 başlangıç fiyatı, 13 Ocak 2023 ve bugünkü fiyat neredeyse aynı noktada. Yani 2 yıldan uzun süredir token tutan yatırımcılar eğer boğada onunla vedalaşmadıysa listeleme sırasında bile alım yapmış olsa zararda.

Fiyatın net zarar bölgesinde oluşu yatırımcıları paniğe sevk edecek büyük bir olay olmadığı sürece daha derin kayıplar görmeyebileceğimiz anlamına geliyor. Davayla ilgili yeni bir gelişme bunu tetikleyebilir mi? Belki ama şimdilik 0,174 dolar bölgesi daha fazla kaybı engelleyebilir. Fiyat yazı hazırlandığı sırada tam olarak burada ve altında kapanışlar 0,15 ve 0,1 dolara düşüş getirebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI