X


Binance, Arjantin Futbol Federasyonu İle Sponsorluk Anlaşmasına Vardı: Socios, Resmi Açıklama İle Devreye Girdi!

Kripto para borsası Binance, Arjantin Futbol Federasyonu ile ana sponsorluk anlaşmasına vardı. Socios, hak ihlali gerekçesiyle devreye girdi.
11:45
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

İşlem hacmi bakımından kripto ekosisteminin en büyük kripto para borsası olan Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile ana sponsorluk anlaşmasına vardı. Bu anlaşma ile birlikte Binance, Arjantin milli futbol takımlarının ana sponsoru olacak ve yeni bir taraftar token çıkartacak.

Binance, Arjantin Futbol Federasyonu İle Anlaşmaya Vardı

Global ölçekte önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile şirketin küresel ölçekte tüm Arjantin futbol takımlarının ana sponsoru olmasını içeren bir sponsorluk anlaşması imzaladı. İlk kez dünya çapında bir milli takımla sponsorluk anlaşması imzalayan Binance, söz konusu anlaşmanın 5 yıl süreceğini de açıklamalarına ekledi. Binance tarafından yapılan açıklamada, bu anlaşma ile birlikte blockchain teknolojisini ve kripto para ekosistemini tüm dünya futboluna tanıtma amacında oldukları ifade edildi.

Socios’tan Açıklama Geldi

İmzalanan anlaşmanın yeni bir taraftar tokenı geliştirilmesini içermesi, Arjantin Futbol Federasyonu’nun (AFA) halihazırda Socios ile ortaklaşa çıkardığı bir taraftar tokenının olması nedeniyle kafalarda soru işareti yarattı. Socios, AFA ile üç yıl sürecek bir anlaşma imzalanmasının yalnızca dokuz ay ardından böyle bir sponsorluk anlaşmasının imzalandığını vurglayarak konuya ilişkin bir açıklama yaptı:

“Bunu önlemek ve AGR taraftar tokenı satın alan yatırımcıların haklarını korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Açık bir sözleşme ihlaliyle karşı karşıyayız ve AFA’nın Socios.com ile edindiği taahhütleri yerine getirmesini garanti altına almak için gerekli tüm yasal önlemleri alacağız.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar