FTX Borsasına Rekor Yatırım! FTX Token (FTT) Fiyatı Artıyor!

Kripto para piyasalarına direkt veya dolaylı yatırım gelmeye devam ediyor!
12:05
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para borsaları her geçen gün büyümeye devam ediyor. Son olarak FTX US ciddi miktarda yatırım alarak değerlemesini 8 milyar dolara çıkardı. Yerel düzenleyicilerle daha iyi ilişkiler kurarak pazar payını sakin bir şekilde büyüten FTX uzun vadeli hedefleri için çalışıyor.

FTX US, 8 Milyar Dolar Değerlemeye Ulaştı

Kripto para borsası FTX US, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Japon SoftBank Group Corp (9984.T) ve Singapurlu Temasek Holdings (TEM.UL) dahil olmak üzere yatırımcılardan 400 milyon dolar topladığını açıkladı. Firmanın aldığı yatırım onu 8 milyar dolar değerlemeye ulaştırdı.

FTX ABD Başkanı Brett Harrison, “Bu artışın bizim için anlamı, resmi olarak ABD’deki kripto para borsalarının en büyük rakiplerinin sahnesine çıkmamız ve dünyaya çok hızlı bir şekilde genişlemeye devam edeceğimizin sinyallerini vermemizdir” dedi.

Haberinde ve Bitcoin’in etkisiyle borsanın yerel tokeni FTT %5 oranında artış gösterdi.

Kripto Paralar ve Kurumsal Yatırımcılar

Son yıllarda kripto paralara karşı artan ilgiye tepkisiz kalamayan kurumsal yatırımcılar direkt veya dolaylı yollardan ekosisteme giriş yapıyor. Kasım ayında 3 trilyon doları aşan kripto para piyasaları kurumsal yatırımcıların iştahını daha da açtı. Araştırma firması PitchBook’a göre, risk sermayesi firmaları 2021’de kriptoya 30 milyar dolar yatırım yaptı.

Chicago merkezli FTX US, 2020 yılında eski Wall Street ticaret yöneticileri tarafından başlatıldı ve önde gelen kripto borsaları Coinbase ve Binance ile rekabet ediyor. Ekim ayında FTX US, kripto vadeli işlemlerine ve opsiyon ticaretine genişlemek amacıyla LedgerX’i satın aldı.

Şirkete göre, FTX ABD üçüncü çeyrekte günlük ortalama 360 milyon dolarlık bir hacme sahipti. Şirket, toplamda kaç kullanıcıya sahip olduğunu paylaşmayı reddetmesine rağmen, kullanıcıları çeyreğe göre %52 arttı. FTX US, fonları kullanıcı tabanını büyütmek ve yeni iş kollarını başlatmak için kullanmayı planladığını ve ayrıca stratejik yatırımları ve satın almaları değerlendireceğini söyledi.

Daha önce Citadel Securities’de çalışan Harrison, şirketin 100 kişilik kadrosunu genişletmeyi de planladığını söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar