X


Binance, ABD’deki Soruşturma İddialarına Yanıt Verdi

20:53
13 Mayıs 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, bugün oldukça sert bir iddia ile karşı karşıya kaldı. 2019 yılına dayanan şüpheli birkaç işlemin Binance borsası üzerinden aklandığı iddiası üzerine harekete geçen ABD’li yetkililerin Binance’i soruşturmaya başladığı vurgulanmıştı.

Binance Soruşturması Haberine Binance Cephesinden Yanıt

Bloomberg’in aktardığı ve gizli kaynaklara dayandırdığı haber sonrasında kripto para sektörü sert düşerken, Binance konu hakkında açıklama yaptı. Binance tarafından yayınlanan gönderide, yasal sorumlulukların çok ciddiye alındığı ve regülatörler ile sorumlulara yönelik iletişimin güçlü tutulduğu vurgulandı.

Daha önce de oldukça sağlam bir uyum programı oluşturmak için sıkı çalıştıklarını ifade eden Binance yetkilileri, şüpheli işlemlerin ve kara para aklama işlemlerinin tespiti için finans kurumları tarafından kullanılan araçları kullandıklarını vurguladı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Binance: Yasal Sorumlulukları Ciddiye Alıyoruz

ABD de dahil olmak üzere dünya genelinde kolluk kuvvetlerine yardımcı olma konusunda iyi intibaya sahip olduklarını belirten Binance, aslında bu haberin FUD olduğunu ima etti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, açıklamasının devamında ise burada soruşturmanın kendilerine yönelik değil, kendilerini de kapsayacak şekilde olduğunu vurguladı. Haberin içerisinde de soruşturmada şüpheli işlemlerle ilgili Binance borsasından bilgi talep edildiği vurgulanmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar