Beyaz Saray’dan ‘Silvergate Bank’ Açıklaması: “Konunun Takipçisi Olmaya Devam Edeceğiz”

Kamuoyuna 'Silvergate Bank' hadisesi ile ilgili kısa bir açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, konunun takipçisi olacaklarını dile getirdi.
17:15
7 Mart 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, geçen hafta yaşanan Silvergate Bank gelişmesine ilişkin kısa değerlendirmelerde bulunarak kamuoyuna bir açıklama yaptı. Beyaz Saray’ın konunun takipçisi olduğunu dile getiren basın sekreteri, raporları izlemeye devam edeceklerini dile getirdi.

Beyaz Saray’dan “Silvergate Bank” Açıklaması

Kripto bankası Silvergate Bank, geçen hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunması gereken yıllık raporu ertleme talebinde bulundu. Coinbase, Circle ve Paxos ta dahil olmak üzere çok sayıda önde gelen kripto şirketi de  bu gelişmelerin ardından da Silvergate Bank ile bağlarını kopardıklarını açıkladı. Ardı ardına gelen bu gelişmeler, kripto para piyasasında oldukça önemli bir etki yarattı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasadaki bu düşüş eğiliminin de etkisiyle son haftalarda değer kayıplarına hız kazandırdı ve 22.350 dolar fiyat seviyelerine kadar geriledi. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, bu süreçte düşüş yönlü bir ivme yakaladı. Kripto para ekosisteminin toplam piyasa değeri, CoinMarketCap’in güncel verilerine göre bu düşüşün etkisiyle 1,11 trilyon dolar seviyelerinden 1,02 trilyon dolar seviyelerine kadar geriledi.

“Raporların Takipçisi Olmaya Devam Edeceğiz”

Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, ABD bankaları için getirilen son düzenleyici yönergelere işaret ederek durumun farkında olduklarını ve konuya ilişkin yayımlanan raporların takipçisi olmaya devam edeceklerini dile getirdi. Ayrıca Karine Jean-Pierre, Başkan Joe Biden’ın “Kongreyi tekrar tekrar Amerikalıları dijital varlıkların getirdiği riskten korumak için harekete geçmeye çağırdığını” da belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar