X


BCH ve DASH Blockchain’lerinin Birleşmesi Felaket Mi Olur?

Bitcoin Cash ve Dash Blockchain’lerinin birleşmesi, coin’lerin yaşadığı sorunlar nedeniyle bir felakete dönüşebilir.
17:00
28 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimleri 2019 yılında sert bir dirençle karşılaştı ve bunların içinde yalnızca birkaç coin iyi performans sergiledi. Bu durumdan etkilenen Dash ve Bitcoin Cash’in birleşme yoluyla bu durumdan kurtulmayı planlıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Cash ve Dash

Bitcoin Cash (BCH) ve Dash (DASH), bir “Bitcoin Dash” markası oluşturarak birleşebilen iki zincir olmayı hedefliyor. DashInvest’in önde gelen destekçilerinden ve amirlerinden Amanda B. Johnson bu fikri önerdiği biliniyor.

Bununla ilgili gelen tepkiler ise bağlantının daha da kötü bir durum yaratacağı ve aslında tehlikeye atılan iki varlığın ortaya çıkacağı yönünde… Bunun yanında Bitcoin Cash markasının daha güçlü olduğu da yapılan yorumlar arasında yer alıyor.

Bitcoin Cash teknolojisi, acil durum zorluklarının yeniden hesaplanmasının önemli bir eklentisi ile yeni nesil bir Blockchain olarak biliniyor. Bitcoin Cash altyapısında SHA-256 algoritması kullanılıyor.

Dash Blockchain’i

Öte yandan Dash ağı, hala MasterNode güvenliği ile ilgili problemleri olan protokolü üzerinde çalışıyor. Dash projesinin benzersiz özelliği, DASH kullanımını artırmak için ödeme alan elçiler ağı olarak biliniyor. Ancak DASH ağı şimdiye kadar vaat edilen e-posta benzeri, okunabilir adresleri üretmeyi başaramadı.

Bunun yanında eskiden en iyi 5 varlık arasında olan DASH, 2019’da yaklaşık olarak %50 oranında gerileyerek bir belirsizliğe düştü. DASH, Ocak ayında 0,02 BTC’den yıl sonunda 0,005 BTC’ye kadar geriledi.

Ancak iki ağın da başka sorunlarla karşı karşıya olduğu biliniyor.Eskiden Bitcoin Dark olan DASH, anonim özellikleriyle övünüyordu. Ama son zamanlarda gizlilik odaklı kripto paralar popülerliğini kaybediyor. Bu durum da Dash için olumsuz bir ortam oluşturuyor.

Ortak bir ağ için diğer sorunun, iki zincirin spesifik node yapılarının olacağı belirtiliyor. Ağ, nispeten büyük bloklar yaymayı amaçladığından, bir Bitcoin Cash node’u çalıştırmak kolay olmayacak.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar