X


Huobi Endonezya’dan Geleneksel Para Adımı

Huobi’nin bir iştiraki olan Huobi Global, Endonezya için yeni bir adım attı...
16:00
28 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para birimi borsası Huobi Global Cuma günü yaptığı açıklamada, Endonezya’daki iştiraki Huobi Endonezya için geleneksel para birimi ödeme sistemi başlattığını duyurdu.

Huobi Endonezya

Huobi Indonesia’nın hizmeti Endonezya Rupiahı (IDR) ve Tether (USDT) çiftini kullanacak. Yeni geleneksel para ödeme sistemi ile Endonezya kullanıcıları Huobi Endonezya üzerinden Rupiah depolayabilecek ve Huobi Global’in platformunda desteklediği 250’den fazla kripto para işlemi yapmak için USDT ile takas edebilecek.

Huobi Cloud üst düzey yöneticisi David Chen konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda,  “Yeni geleneksel para ödeme sistemi, Huobi’nin küresel genişleme stratejisinin bir parçası ve dünya genelindeki kilit piyasalarda güçlü yerel ortaklarla çalışmaya devam etme hedefimizi yansıtıyor.” ifadelerini kullandı ve şunları ekledi:

Huobi Cloud 2.0 için yeni geleneksel para/kripto çiftleri eklemeye devam ederek, dünyanın her yerindeki yatırımcıların güvenilir ve kanıtlanmış bir platformda dijital varlık işlemleri yapmasını sürtünmesiz hale getirmek istiyoruz.

Huobi Endonezya CEO’su Xiong Dan ise konuyla ilgili açıklamalarında, “Endonezya Rupiah geleneksel para ödeme sistemi Huobi Endonezya ekibi için heyecan verici bir kilometre taşıdır. Endonezya pazarını genişletmeye, hizmet kalitesini pekiştirmeye ve iyileştirmeye, piyasa taahhütlerini yerine getirmeye ve yerel işletmelerin gelişimini hızlandırmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Huobi’nin Adımları

Huobi Global’in açıklamalarına göre bu lansmanla, borsa şimdi üç yerel şubesinde geleneksel para ödeme sistemine sahip konuma geldi. Bu ülkelerin Arjantin, Güney Kore ve Endonezya olduğu biliniyor.

Bunun yanında bir Huobi Global sözcüsü The Block’a yaptığı açıklamada, borsanın 2020’de Türkiye ve Rusya gibi çeşitli “kilit pazarlarda” geleneksel para ödeme sistemi açmayı planladığını ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar