f Başrolde Binance Var! Paranın Popüler Altcoin'e Akması Bitcoin'de (BTC) Alarm Verdirdi! › COINTURK

Başrolde Binance Var! Paranın Popüler Altcoin’e Akması Bitcoin’de (BTC) Alarm Verdirdi!

Özet

  • Yatırımcılar, popüler memecoin Shiba Inu'ya (SHIB) yeniden ilgi göstermeye başladı.

  • Önde gelen memecoin'in açık faizi bu ay iki kat artarak 101.65 milyon dolara ulaştı.

  • SHIB'in açık faizindeki büyük artışlar Bitcoin'in (BTC) fiyatının düşeceği yönünde bir gösterge olarak kabul edilmektedir.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
10:32
12 Ağustos 2023

Yatırımcılar, en büyük kripto para Bitcoin (BTC) yatırımcıları için bir ihtiyat işareti olarak önde gelen memecoin Shiba Inu’ya (SHIB) yeniden para akıtmaya başladı. Veriler, SHIB vadeli işlemlerdeki açık faizin bu ay iki kattan fazla artışla 101.65 milyon dolara ulaştığını göstererek piyasadaki tehlikenin arttığını gösteriyor.

Shiba Inu’daki Açık Faiz Son 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Kripto veri kaynağı Coinglass‘ın sağladığı verilere göre Binance’deki Shiba Inu vadeli işlemlerindeki açık faiz bu ay iki kattan fazla artarak 101.65 milyon dolara çıktı. Böylece SHIB’deki açık faiz 5 Şubat’tan bu yana görülen en yüksek seviyeye geldi. SHIB vadeli işlemleri, 25x’e kadar kaldıraçla sözleşme başına bin SHIB olarak boyutlandırılmaktadır.

SHIB’nin piyasa değeri, yaklaşan Layer 2 Shibarium‘un lansmanı sonrası altcoin’in “memecoin” etiketinden kurtulmasına yardımcı olacağı iyimserliğiyle yaklaşık yüzde 32 artışla 6.58 milyar dolara yükseldi. Piyasa değerindeki artışın yanı sıra açık faizdeki artış, SHIB piyasasına yeni para akışına işaret ediyor. Bu durum şimdiye kadar piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin’de düşüşün habercisi olmuştur.

CoinMarketCap’in verilerine göre SHIB, bu yazının hazırlandığı sırada son 24 saatte yüzde 8,19 yükselişle 0,00001084 dolardan işlem görüyor. Veriler SHIB’in fiyatının son 7 günde yüzde 19,81 ve son 30 günde yüzde 43,07 yükseldiğini gösteriyor.

SHIB’deki Hareketlilik Bitcoin’in Fiyatının Düşeceğini Gösteriyor

SHIB vadeli işlemlerine olan para akışındaki artış, en büyük kripto para BTC‘nin fiyatının zirve yaptığı ve düşüş trendi göstereceğinin habercisi olarak kabul edilmektedir. Memecoin‘deki açık faiz, başlangıcından bu yana en az yedi kez 100 milyon doların üzerine çıkarken önceki altı büyük artışta Bitcoin’in fiyatının bulunduğu seviyeden yönünü aşağı çevirerek düştüğü görüldü.

Kripto kralı yazım sırasında 571.44 milyar dolar piyasa değeri ile son 24 saatte yüzde 0,07 düşüşle 29 bin 370 dolardan el değiştiriyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI