X


Basic Attention Token Yatırımcıların Yakın Takibinde: %18 Değer Kazandı

Basic Attention Token (BAT) son 24 saatte dikkat çekici bir performans gösterdi.
13:00
22 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Basic Attention Token (BAT) son zamanlarda yatırımcıların ilgisini çekmiş durumda. Token piyasada iz bırakmaya başladı.

Kripto para piyasası dijital alanda yer bulmaya çalışan birçok kripto para ile dolu ancak BAT bazı noktalarda diğerlerinden ayrılıyor. BAT projesi bir para birimi olarak işlev görmek yerine dijital reklamlamayı merkezsiz hale getirmeyi amaçlıyor.

BAT geliştiricileri internet kullanıcıların reklamlama ile ilgili sorunlarını çözmeye odaklanmış durumda. Örneğin reklamların sıkıca takip edilmesi, güvenlik sorunları ve reklam verenlerin dolandırıcılıkla karşılaşmaması için uygun bir ortam yaratılmaya çalışılıyor. Bu amaç doğrultusunda BAT çevrimiçi reklamcılıkta aracıları tamamen kaldırmanın peşinde. Bu “aracılar” tekelleşmiş platformlardan oluşuyor ve toplamda piyasanın %73’ü bu platformlar üzerinden akıyor.

Kullanıcıların korunması ve güvenliğinin sağlanması haricinde BAT, kullanıcıların video izleyerek ya da reklamlarla etkileşimlerinden kullanıcıların para kazanmasını hedefliyor. Böylece izleyiciler reklam gelirlerinden payına düşeni alabilecekler, bütün para platforma gitmeyecek. Eğer başarılırsa reklam verenler yatırımlarından daha iyi gelir elde edecekler ve daha tutarlı verilere sahip olacaklar. Sonuç olarak herkesin kazandığı bir ekosistem oluşacak. Harmoni içerisinde çalışan ekosistemde reklamlar görüntülendikçe reklam verenler, platform ve kullanıcılar fayda sağlayacak.

BAT cüzdanı Chrome tabanlı Brave tarayıcısıyla birlikte geliyor ve Brave tarayıcısı kullanıcıları tarafından kullanılıyor. Brave’in giderek yaygınlaşması BAT projesinin de popüler hale gelmesine sebep oluyor. Geçtiğimiz aylarda Brave’in kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlamasından sonra BAT %40 değer kazanmıştı. Son günlerde BAT yeniden bir çıkış yakaladı ve son 24 saatte %18 değer kazandı ve 0,28 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Coininsider

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar