reklamı kapat

Basic Attention Token (BAT) Bir Haftada %40 Değer Kazandı

18:00
21 Haziran 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Basic Attention Token (BAT) son 24 saatte %11 yükseliş gösterdi, böylece geçtiğimiz haftadan bu yana %40 değer kazanmış oldu.

Geçen hafta ortalarında BAT 3 aylık dönemdeki en düşük fiyatı 0,19 dolar seviyesine gerilemişti. İstikrarlı artışının ardından bu yazının yazıldığı sıralarda 0,28 dolardan işlem görüyor. Fiyatların piyasanın genelinde düştüğü günlerde ilk 100 içerisindeki çok az kripto para yeşilde kalmayı başarmıştı. BAT’ın bu yükselişi BAT’ı piyasa değeri olarak ilk elli kripto para arasına yerleştirdi. Yükselişin sebebini tespit etmekse çok da zor değil: Brave Tarayıcısı.

Brave Tarayıcısı ve BAT

Mozilla Firefox ve Javascript’in yaratıcıları tarafından geliştirilen internet tarayıcısı Brave, BAT ile birlikte dün kullanılmaya başladı. Brave doğrudan BAT ile çalışmaya uygun halde geliştirildi ve kullanıcıları reklam gördükleri süre kadar ödüllendiren bir sistem yaratıldı. Bu avantajın BAT’ın yükselişine sebep olduğunu söyleyebiliriz çünkü birçok kullanıcı sadece internette dolaşmakla ne kadar para kazanabileceğini merak ederek Brave’i ve BAT’ı incelemeye başladı. Verilen ödüller oldukça ufak miktarda olsa da zaman içerisinde birikip dişe dokunur bir değere ulaşabilme potansiyeline sahip.

BAT sayesinde kullanıcılar zamanları ve reklamlar için ayırdıkları dikkatleriyle ödüllendiriliyorlar. Böylece hem reklam verenlerin hem de tüketicilerin bu alandaki bazı endişelerine çözüm sunuluyor.

BAT kurucusu kullanıcıların reklam görerek pay almalarını adil bir sistem olarak tanımlıyor ve herkesin zamanının önemli olduğunun, bundan dolayı pay alması gerektiğinin altını çiziyor. Kulağa hoş gelse de henüz ödüller çok küçük miktarlarda olduğu için vaad edilen yerine getirilebilmiş değil. Ancak zaman içerisinde kullanıcı sayısı artarsa BAT kullanımı giderek artabilir ve BAT kurucularının kurmak istedikleri adil sistem hayat bulabilir.

Kaynak: Hacked

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.