X


Başarılı Girişimci, Kripto Para Düzenlemeleri Hakkında Görüşlerini Aktardı

CoinGate CEO'su Dmitrijus Borisenka, kripto para düzenleme konularına değinerek önemli açıklamalarda bulundu.
18:04
18 Eylül 2021

Finans otoritelerinin kripto alanını düzenleme çalışmaları, kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen konuların başında geliyor. Avrupa Merkez Bankası (ECB), kripto para endüstrisi üzerindeki kontrolleri güçlendirme stratejisi izleyerek oynaklığı ve yasa dışı faaliyetler üzerinden kriptoyu vurmaya çalışıyor. ECB Başkanı Christine Lagarde Bitcoin’i “son derece spekülatif varlık” olarak tanımlıyor. CoinGate CEO’su Dmitrijus Borisenka, kripto para düzenleme konularına değinerek önemli açıklamalarda bulundu.

CoinGate CEO’sunun Görüşleri

CoinGate 2014 yılında kurulan, çeşitli işletmeler için kripto para ödeme hizmetleri sunan Litvanya merkezli bir fintech şirketidir. Şirketin CEO’su Borisenka, tüm olası sorunları azaltmaya konsantre olduklarını ve proaktif bir tutum takınmak istediklerini belirtti. Başarılı yöneticiye göre kripto para alanının dikkatle düzenlenmesi gerekiyor:

Mevcut durumdan mutluyuz. Bununla birlikte daha fazla bilgi sağlayabilme ve şeffaflık konularına dair önerilerde bulunmaya çalışıyoruz. Ancak kripto para birimlerini elektronik para kurumları ile denkleştirme söz konusunu olduğunda bunun fazla olduğunu düşünüyoruz. Bu koşullar altında faaliyet göstermek zorlaşacaktır.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Borisenka, ABD’nin öncülük edeceği düzenleme planlamalarında diğer ülkelere yol göstermesinin en iyi strateji olacağını aktardı.

CoinGate, Avrupa Birliği’nde kripto para birimi düzenlemelerini yöneten kurumlara katkı sağlıyor. Global Brand Award 2021’de ConGate, Avrupa’nın En Yenilikçi Kripto Para Birimi Ödeme Geçidi adlı ödülü kazandı.

Baltık Ülkelerinin Kripto İlgisi

Baltık bölgesinin Blockchain ve kripto para endüstrisi benimsemesi birçok haber kaynağında ön plana çıkmasa da; Letonya, Litvanya ve Estonya bu alanda öncülük gösteren ülkelerden olmuştur.

Kripto para birimleri benimsenmesi, tüm dünyada etkisini artırırken bu alanın erken katılımcıları arasında yer alan Baltık ülkeleri hali hazırda dev ekonomik yapıya sahip birçok Avrupa ülkesinden önde yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar