X


Bankacılık Devi Analistlerinden Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini: 10 Kat Artış Mümkün Mü?

Standard Chartered analistleri, Ethereum hakkında görüşlerini aktardı.
13:36
8 Eylül 2021

Standard Chartered analistleri, Ethereum (ETH) hakkında önemli veriler paylaşırken lider altcoin’de yükseliş eğilimi öngörüyor. Vitalik Buterin, Ethereum ağındaki yüksek gas ücretlerine bir çözüm sunarak NFT’lerin tamamen 2. katmana taşınmasını önerdi. Bununla birlikte Ethereum katman 2’deki işlem hacmi Bitcoin rakamlarını aştı.

Bankacılık Devi Analistlerinin Tahmini

Katman 2 ölçekleme protokollerinin benimsenmesi, Ethereum gas fiyatlarındaki artışı takip etti. ETH katman 2 protokolleri günde 250.000’den fazla işlem gerçekleştiriyor. Önde gelen küresel banka Standard Chartered, Ethereum’a 26.000 dolar ila 35.000 dolar arasında bir değer verdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Londra merkezli çok uluslu bir İngiliz bankacılık devi olan Standard Chartered, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) hakkında bir rapor yayınladı. Raporda yapısal durumlar ve Ethereum için ekonomik kullanım durumu ile ilgili ifadeler yer alıyor. Standard Chartered analistleri şunları kaydetti:

Yapısal olarak Ethereum’a 26.000 dolar ila 35.000 dolar arasında değer biçiyoruz.

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH) son 24 saatte %20’ye yakın düşerek konsolide olurken geleneksel finans savunucuları, ETH’de yükseliş eğilimi öngörüyor. Alameda Research CEO’su Sam Trabucco, Ethereum fiyatlarındaki geri çekilme hakkındaki düşüncelerini aktardı. Vadeli işlem sözleşmeleri, agresif alımları gösteren yüksek primle işlem görüyor. Bu durumda yatırımcılara dipten satın alma fırsatı sunan dik bir fiyat düzeltmesi gelir.

NFT Parantezi

Düşüşü tetiklemiş olması muhtemel bir diğer faktör, Ethereum ağındaki işlem ücretlerindeki keskin artışıdır. Kurucu ortak Vitalik Buterin, bunu Ethereum blok zincirindeki NFT‘lerdeki artışla ilişkilendirdi. Buterin, yüksek gas ücretlerinin üstesinden gelmek adına NFT’lerin tamamen ikinci katman çözümlere taşınmasını önerdi.

Vitalik Buterin, NFT’lerin tamamen ölçeklendirme çözümlerine taşınmasını önerdiği Ethereum Research blogunda düşüncelerini aktardı. Buterin, mevcut EVM özellikli toplama platformlarının merkezileştirmeye sahip olduğunu belirtiyor. Ethereum fiyatındaki düzeltmeye rağmen, Ethereum ekosistemindeki gelişmeler altcoin’in fiyatında yükseliş eğilimini doğruluyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar