X


Bank of America, Solana (SOL) Raporunda Çarpıcı İfadelere Yer Verdi

Solana, lansmanından bu yana 2020'de güçlü bir şekilde benimsendi ve inanılmaz bir performans sergiledi
17:42
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bank of America, Solana Vakfı üyesi Lily Liu’yu ağırladıktan sonra bir araştırma raporunda ölçeklenebilirlik, düşük işlem maliyeti ve kullanım kolaylığı açısından Solana blok zincirinin dijita varlık ekosisteminin Visa’sı olabileceğini bildirdi.

Solana Yorumları

Solana, lansmanından bu yana 2020’de güçlü bir şekilde benimsendi ve inanılmaz bir performans sergiledi. Bunun yanı sıra Solana ekosisteminde 11 milyar dolarlık toplam kilitlenmiş değer bulunuyor. Dev banka, Solana’nın mikro ödemeler ve oyun oynama giti tüketici kullanım durumları için optimize edildiğini belirtti. Analist Alkesh Shah, notlarında şunları kaydetti:

“Solana ölçeklenebilirliğe öncelik veriyor. Aynı zamanda daha fazla merkezsiz ve güvenli bir blok zinciri, başlagıcından bu yana ağ performansı sorunlarına karşın iyi bir yol katettiler. Ethereum merkeziliğe ve güvenliğe öncelik veriyor. Ancak ağ tıkanıklığı dönemlerine ve bazen gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretlerine yol açan ölçeklenebilirlik sorunları can sıkıyor.”

Bank of America, Solana ve diğer blok zincirlerinin zaman içerisinde Ethereum’dan pazar payı alabileceğini, kullanıcıları cezbetmeye devam edeceklerini ve geliştirici ilgisi ile kendilerini ön plana çıkaracaklarını öngörüyor.

Ethereum Pazar Payını Kaybediyor

NFT ve DeFi sektörünün patlama yaşamasıyla inanılmaz işlem hacmi sektörde görüldü. En büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum yukarıda da belirtildiği üzere ölçeklenebilirlik ve işlem maliyeti sorunları nedeniyle pazar payında kayıplar gördü. Solana, Avalanche, Terra, Binance Smart Chain bu noktada ön plana çıkarken uzmanlar blok zinciri performansı açısından değerlendirmede bu projelerin pastadaki paylarının artacağına inanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar