X


Balinalar Varlıklarını Yoğun Bir Şekilde Satıyor: Bitcoin (BTC) Fiyatı Nasıl Etkilenir?

Kripto para borsalarındaki balina satışlarının yoğun miktara ulaşması adına Ki Young Ju, önemli verileri paylaştı.
18:35
5 Kasım 2021

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, mevcut durumda balinaların agresif bir şekilde satış yaptığını bildirdi. Balinalar, satmak adına büyük miktarda BTC‘yi borsalara taşıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, yoğun satışlara rağmen 60.000 dolar üzerindeki seyrini sürdürüyor.

CryptoQuant CEO’sundan Önemli Verileri

Kripto para borsalarındaki balina satışlarının yoğun miktara ulaşması adına Ki Young Ju, önemli verileri paylaştı. BTC sahipleri, varlıklarını satma eğiliminde olmasına rağmen amiral gemi Bitcoin, güçlü momentumunu koruyor. Bunun yanı sıra Bitcoin, merkezi borsalarda uzun süre kalmıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yatırımcılar uzun vadeli yatırım için soğuk cüzdanları tercih ediyor. Borsalardaki Bitcoin miktarı 2.449.773.473 iken son üç yılın en düşük seviyesini temsil ediyor. Ayrıca bu oran şu anda dolaşımda olan Bitcoin arzının yaklaşık %13’üne denk geliyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin, son bir haftada %0.51 değişim oranıyla stabil bir seyir izlediğini kanıtlıyor. BTC, eylül ayı kabusunu atlatmasının ardından ekim ayında yükseliş görünümünü kanıtlamıştı. Çin etkisinden büyük ölçüde kurtulan lider, ABD SEC’in tarihte ilk defa Bitcoin ETF‘i onaylaması ile birlikte yükselişe geçmişti. Bu yükseliş yeni bir zirvenin belirlenme yolunu açarken boğa görünümünü onayladı.

Öte yandan zincir üstü verileri, piyasa durumu, benimsenme oranları, uzman yorumları ve daha birçok metrik incelendiğinde Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinin devamı bekleniyor. Stock to Flow modelinin yaratıcısı PlanB, kasım ayı hedefi için 98.000 doları işaret etti. Bitcoin fiyatı, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 61.372 dolardan alım satım işlemi görüyor. Bunun yanı sıra piyasa genel trendi yeşil bölgedeki seyrini sürdürüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Bay x
    2 ay önce

    Arz talep biri satar biri alır…

    4