X

Balinalar, Bitcoin (BTC) Varlıklarını Borsalara Taşıyor! Endişe Çanları Çalıyor Mu?

CryptoQuant'ın borsalardaki balina işlem oranlarına göre büyük transferler son girişlerle birlikte %90'ı aştı.
18:25
23 Kasım 2021

İşlem geçmişlerine yansıyan verilere göre Bitcoin balinaları, büyük çıkışlarla varlıklarını kripto para borsalarına aktarıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin, 57.000 dolar üzerindeki seviyesini korurken yukarı yönlü ivmesinde duraksama yaşıyor.

Balina Hareketleri

Zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın borsalardaki balina işlem oranlarına göre büyük transferler son girişlerle birlikte %90’ı aştı. En büyük 10 işlem, borsa girişlerinin %90’ını oluşturuyor. Geçtiğimiz hafta önceki verilere göre belirgin bir değişiklikle balinalar borsalarda çok daha aktif potansiyel satıcılar haline geldi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İlk 10 işlemin tüm transferlere göre ne kadar büyük olduğu rakamlara yansırken borsalardaki balina oranı alarm veriyor. CryptoQuant CEO’su Kim Young Ju, balinaların borsalara Bitcoin varlıklarını aktardığını belirtti. Veriler, balinalarla ilgili mevcut senaryoya karşıt bir nokta sunuyor.

Medyaya yansıyan bilgilere göre büyük cüzdanlar, geçtiğimiz dönemlerdeki krizlerde alım yapıyordu. Öte yandan Ki, borsalardan toplu çıkışların devam ettiğini hatırlatırken rezervlerin hala 2018 yılından bu yana en düşük seviyede olduğunu kaydetti.

Bitcoin Fiyatı

Amiral gemi Bitcoin, büyük hacimli eylemler ile dalgalanmalar gördü. 60.000 dolarlık direnç bölgesinde reddedilen BTC, 55.000 dolar ila 56.000 dolar arasındaki seviyelere kadar gerilemişti. Analistler, mevcut düşüş trendinin geçersiz kılınması adına 60.000 dolarlık psikolojik seviyeyi işaret etti.

Lider Bitcoin, 10 Kasım tarihinde 69.000 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu noktada ortaya çıkan Evergrande gelişmesi ve ABD Başkanı Joe Biden’ın 1 milyar doları aşan altyapı paketini imzalaması düşüşe katkıda bulunmuştu.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, haftalık zaman diliminde %7’nin üzerinde bir düşüş hareketi kaydetti. BTC, 60.000 dolar hedefine koşmak isterken balina hareketleri olası bir satış baskısı ihtimalini masaya taşıdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar