X


Azeri Ekonomisi Bitcoin’i Benimsemeye Hazır Görünüyor

09:47
30 Kasım 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Azeri ekonomisinden bir yetkilinin ifade ettiğine göre, Merkez Bankası tarafından yasallaştırıldığı takdirde ulusal ekonomi Bitcoin’i iyice benimseyecek.

Azeri yetkililerin Bitcoin konusunda hâlâ şüpheli görünmesi piyasadaki oyuncuların kararsızlığına neden oluyor. Ancak yine de Azeri piyasalarının Bitcoin’i entegre etmeye hazır olduğu ifade ediliyor. Azeri yetkililer şunları dile getiriyor: “Şu durumda Azerbaycan Merkez Bankası’nın Bitcoin konusunda atacağı adımları kestirmek zor ve ülkenin Bitcoin düzenlemeleri için çalışmalar yapması gerekiyor.”

Azeri Merkez Bankası geçen sene ülkedeki artan Bitcoin ilgisine dair bir açıklama yapmış ve ulusal para birimi Azeri Manatı’nın haricindeki ödeme yöntemlerinin kullanımını yasaklamıştı. Merkez Bankası buna rağmen dijital paralar için yasal bir sistemin temellerini atan ödeme hizmetleriyle ilgili bir yasa tasarısı da hazırladı.

Geçtiğimiz günlerde Azeri manatının dijital parayla entegre edilmesine dair haberler çıksa da Cryptomanat ismi verilen dijital paraya ülke ekonomisinin zayıf olmasından dolayı beklenen rağbetin gösterilmeyeceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Coinfox

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar