X


BTC China Madencilik Havuzu Kendi Cüzdanlarıyla Yapılan İşlemlere Öncelik Tanıyor

07:30
1 Aralık 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

BTCC, kullanıcılarına Bitcoin işlemlerinde onay önceliği sunan yeni hizmeti BlockPriority’i duyurdu.

Hizmet BTCC cüzdanlarından, toplam ağın %13’ünden fazlasını elinde bulunduran BTCC madencilik havuzlarına yapılan işlemlere öncelik sunuyor. İstatistikler BTCC’nin exchange hizmetinin yanında dünyanın en büyük 4 Bitcoin havuzundan biri olduğunu gösteriyor. Bu sebepten dolayı BlockPriority, BTCC cüzdanlarının güvenliğini artırıyor ve işlem ve onay arasındaki gecikmeden doğabilecek çifte harcama tehlikesini aza indiriyor.

BTCC başkanı Samson Mow verdiği bir demeçte şunları ifade ediyor: “BlockPriority’i sadece BTCC kullanıcılarına açık, yenilikçi ve eşsiz bir hizmet olarak tanımlayabiliriz. BlockPriority ayrıca blok boyutu artışındaki büyümenin sebep olduğu olası etkiyi azaltmak için başvurulabilecek bir yoldur diyebiliriz.”

Haziran 2015’te aralarında BTCC’nin de bulunduğu Çinli maden havuzları, blokların 8 MB’a kadar boyut artırımı güncellemesini desteklediklerini açıklamışlardı. Buna göre güncelleme, sistemin belirli bir zamanda daha çok işlem yapabilmesine imkan sunması ve daha hızlı çalışması için tasarlandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar