X

Avustralya’nın En Büyük Bankası CBA, Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

Dev Avustralya bankasının Twitter üzerinden yaptığı açıklamada mevcut pilot uygulama aşamasının önümüzdeki dönemde genişletileceği aktarıldı.
18:00
3 Kasım 2021

Commonwealth Bank of Australia (CBA), mobil uygulama Commbank’a kripto para birimlerini entegre etmeyi planladığını açıkladı. CBA’nın yeni stratejisi ile birlikte yaklaşık 6.5 milyon müşteri kripto paralar ile işlem yapabilecek.

CBA’dan Kripto Hamlesi

Dev Avustralya bankasının Twitter üzerinden yaptığı açıklamada mevcut pilot uygulama aşamasının önümüzdeki dönemde genişletileceği aktarıldı. Avustralya’nın en büyük bankalarından CBA, Gemini ile ortaklık kurarak mobil bankacılık uygulamasındaki yeni bir özellik aracılığıyla kripto para hizmet sunacak.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uyumluluk çalışmaları için Blockchain veri platformu Chainalysis ile birlikte çalışma sağlanacak. Commonwealth Bank CEO’su Matt Comyn yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Büyüyen bir talep karşısında müşterilerimize ihtiyaçlarını karşılamak adına kripto alanında önemli bir rol almak istiyoruz.”

Ülkenin yerel kripto hizmeti sağlayıcıları ve yatırımcılar, bu gelişmeyi memnuniyetle karşıladı. Dünya genelinde önemli benimsenme oranlarına ulaşan kripto para piyasası, dev bankaları harekete geçirdi. Mevcut durumda birçok banka kripto hizmetini masasında bulundururken bazıları uygulamaya geçti.

Diğer Lider Avustralya Bankalarının Kripto Paralara Bakış Açısı

CBA; National Australia Bank (NAB), Westpac Banking Corp ve Australia and New Zealanda Banking Group ile birlikte ülkede bankacılık sektörüne öncülük ediyor. Kripto para sektörü ile ilgili çalışmaları yürüten Liberal Parti senatörü Andrew Bragg, konu hakkında şunları kaydetti:

Kripto paraların ana akım haline gelmesiyle endüstrisinin daha net anlaşılmasından memnunum.

 

Senato komitesi oturumları sırasında CBA, Bitcoin’i destekleyen blok zinciri teknolojisinin finansal hizmetler adına geniş kapsamlı bir etkiye sahip olduğunu ve fintech sektörünün hızla büyüdüğünü belirtti:

Sektör büyüdükçe, kripto varlıklara olan ilgi hem yerel hem de küresel düzeyde önemli derecede arttı.

Commonwealth Bank of Australia, müşterilerinden gelen talebin stratejilerine yansıdığını ve yerel kripto hizmetlerinin PayPal, Revolut ve Square gibi fintech’ler tarafından sunulduğunu iletti. BTC Markets CEO’su Caroline Bowler, gelişmeleri şöyle özetledi: “Bu gerçekten heyecan verici”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar