NBA’de Bitcoin Rüzgarı

01:54
4 Nisan 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz Ocak ayında Amerikan NBA Basketbol ligini Bitcoin ile tanıştıran Sacramento Kings Basketbol  takımı yine bir ilke imza atarak resmi franchise alışveriş sitesinde Bitcoin ile ödeme imkanını başlattı. Böylece Bitcoin ile ödeme kabul eden online alışveriş sitelerine bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Kingsbitcoin.com adresinde başlayan satışlar ile Sacramento taraftarları, sezonluk maç biletlerini, takımın özel promosyonlarını ve ürünlerini Bitcoin ile ödeme yaparak alabilecekler.  Kings Başkanı Chris Granger yaptığı açıklamada, Sacramento taraftarlarını yeni teknolojilerle buluşturmanın bir zevk olduğunu ve ilerleyen zamanlarda daha büyük sürprizlerin yolda olduğunu belirtti. Bu girişimin taraftarları için sağlanan kolaylıklardan sadece bir tanesi olduğun belirten Granger “her türlü yeni gelişmenin takımları için faydalı olacağını düşündüklerini” söyledi.

Bitpay ile imzalanan anlaşma ile sitede bulunan tüm ürünler mevcut $ fiyatı üzerinden anlık olarak güncelleniyor. Böylece Bitcoin’in piyasa değerindeki değişiklikler anında siteye yansıyor. Sitede takımın t-shirtleri, maç biletleri ve VIP maç izleme paketleri satın alınabiliyor.  Sitede satışa sunulan en pahalı ürün olan VIP maç paketinde 4.500 $ karşılığı 4 adet premium taraftar bileti, Limuzin ile özel transfer, yiyecek/içecek servisi dahil maça özel loca ve 4 adet Sacramento Kings Polo T-Shirt bulunuyor. Aşağıda sitede satışı yapılan bazı ürünleri görebilirsiniz.

 sacramento1

sacramento2

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar