İsveçli Safello’dan Avrupa Atağı

04:09
4 Nisan 2014
Okuma Süresi: 2 Dakika

İsveç’te Bitcoin borsası olarak faaliyet gösteren Safello, Avrupa’da “Bitcoin ile ödeme, anında ödeme aracılığı ve borsa işlemleri” konusunda bir numara olmak için kolları sıvadı.

Safello geçtiğimiz aylarda 600.000$ yatırım almıştı. Bunun akabinde böyle büyük çaplı bir girişimde bulunmaları zaten bekleniyordu, fakat yine de tüm Avrupa’nın tamamında söz sahibi olma çabasına girmeleri şaşırtıcı oldu.

 

Avrupa’nın 11 ülkesinde toplam 87 banka ve finans kuruluşu ile anlaşan Safello, Almanya merkezli bir kuruluş olan Sofort AG’nin geliştirmiş olduğu SOFORT (ki Almanca derhal anlamına geliyor) adlı bir online ödeme sisteminden de faydalanarak, kullanıcıların bankalar ile Safello arasındaki işlem talimatlarının anında gerçekleşmesini sağlamayı başardı. Bu sayede normal koşullarda ortaya çıkan banka havalesi bekleme sürelerini ortadan kaldırmış oldu. Her ne kadar SOFORT adlı bu sistemin kendi içinde bazı güvenlik sorunlarını beraberinde getirebileceği uzmanlar tarafından dikkat çekilen bir konu olsa da, şu an için Safello özellikle Avrupa’da büyük bir pazar boşluğunu yakalamış ve rüzgarı arkasına almış gibi görünüyor.

Hem Coinbase benzeri bir ödeme aracı hem de bir borsa görevi görmek isteyen Safello gelecekte adını çok daha sık duyacağımız bir firma haline gelebilir.

Safello oldukça genç ve dinamik bir ekibe sahip.

Safello oldukça genç ve dinamik bir ekibe sahip.

 

 

 

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar