Aslında Hepsini Biliyorsunuz: Analiste Göre Bu 4 Altcoin 2022 Yılına Damga Vurabilir!

Popüler bir analiste göre piyasada halihazırda bilinen bu dört altcoin yeni yılda da büyük kazançlar getirme potansiyeline sahip.
17:36
24 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

2022 yılında kripto para birimlerinin nasıl bir yol izleyeceğim ve hangi coin’lerin çok kazandıracağı ile ilgili çeşitli görüşler var. Bu noktada yatırım yaparken kendi portföyünüze, yatırım miktarınıza uygun projeyi bulmak ve bir de bu kripto para birimlerini gerçekten artış potansiyeli taşıyanlar arasından seçmek zor olabilir.

Lark Davis ise yatırımcılara ipucu veriyor ve 2022 yılında gerçekten artış potansiyeli olduğunu düşündüğü 4 altcoin’i takipçileriyle paylaşıyor. Ancak bu noktada yatırımcıların mutlaka kendi araştırmalarını yürütmeleri ve piyasanın volatil olduğunu unutmadan işlem yapmalarında büyük önem bulunuyor.

Ethereum (ETH)

Davis’in listesindeki ilk kripto para birimi piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH). Analiste göre ETH 2022 yılında 20.000 dolara kadar yükselme potansiyeli taşıyor.

Davis, layer 2 çözümleri, milyarlarca dolarlık TVL ve PoW algoritmasından PoS algoritmasına geçiş sebebiyle Ethereum’un 2022 yılında yatırımcıların mutlaka takip etmesi gereken bir kripto para olduğunu ifade ediyor.

Analiste göre EPI 1559 ile birlikte Ethereum gelecek yıl deflasyonist olacak. Bu sebeple de Ethereum 2022 yılında büyük bir artış yaşayabilir.

Elrond (EGLD)

Elrond, ölçeklenebilirliğe ve düşük işlem ücretlerine öncelik vermeyi amaçlayan bir akıllı sözleşme platformunu çalıştırmak için dağıtık bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımı olarak tanımlanabilir.

Analist, Elrond’un Audi ve diğer büyük araba firmaları tarafından desteklenen araç içi oyunlara ve VR özelliklerine sahip olduğunu ifade ediyor. Davis konuyla ilgili olarak ise “Gelecekte Elrond’dan iyi şeyler bekliyorum. Sadece yükselmeye başladığını hissediyorum ve bu çok büyük olacak.” sözlerini kullanıyor.

Polygon (MATIC)

Davis’in listesinde 3. sırada son zamanların popüler altcoin’i Polygon (MATIC) bulunuyor. Ethereum’un yan zinciri olan Polygon, birçok büyük Ethereum uygulamasıı kendine çekmeyi başardı. Ayrıca Uniswap’ın de Polygon’a da geleceğine dair bir söylentiler var ve bunun çok büyük bir haber olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak Polygon, EIP 1559’u da uyguladı, bu nedenle Polygon’daki her işlem, uzun vadede MATIC yakacak ve bu, Polygon fiyatı için yükseliş sinyali olarak değerlendiriliyor. Analiste göre MATIC yatırımcılarının sayısı da her geçen gün artıyor ve tüm bunların birleşimi kripto para birimi için güçlü bir gelecek olduğunu gösteriyor.

Solana (SOL)

Lark’ın listesindeki bir sonraki kripto Solana. Solana, merkezi olmayan finans (DeFi) çözümleri sağlamak için blok zinciri teknolojisinin izin gerektirmeyen doğasına dayanan, oldukça işlevsel bir açık kaynak projesi olarak tanımlanabilir.

Solana‘da işlem ücretleri çok düşük olduğundan platform, NFT ve token projelerine iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor gibi görünüyor. Ayrıca Solana üzerine pek çok pyun inşa ediliyor ve bu da SOL token’ın kullanım durumunun arttığını gösteriyor. Analiste göre ise bu bir yükseliş sinyali olarak değerlendirilebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar