X


Arweave Coin Nasıl Alınır?

Arweave coin nedir ve nasıl alınır?
22:11
6 Aralık 2020

Arweave (AR) Coin, blockchain teknolojisi ile bilginin kalıcılığını hedefleyen bir projedir. Arweave geliştiricileri tarafından yapılan açıklamada, bu platformun ve projenin yeni bir bilgi depolama sistemi olduğu vurgulanıyor. Yani kullanıcılar ve geliştiriciler Arweave’i kullanarak bilgiyi “sonsuza kadar” depolayabilecek.

Peki Arweave bunu tam olarak nasıl hedefliyor? Arweave dört temel teknoloji üzerine kurulmuş durumda ve bunlar sayesinde düşük masraflı, yüksek kapasiteye sahip kalıcı bir depolama sistemi oluşturmuş oluyor. Proof-of-Access konsensüs modeline sahip olan proje, insanların sisteme erişim sağladıkları müddetçe ödül kazanmasını hedefliyor.

Arweave (AR) Nedir?

Blockchain teknolojisi kullanarak sonsuza kadar bilgi depolaması yapmayı hedefleyen projenin kripto para birimi ise AR Coin olarak bilinmekte. Arweave Coin kullanarak bilginin depolanması sağlanabilmekte. Kullanıcılar platforma ne kadar fazla depolama yaparlarsa o kadar fazla AR Coin kazanma şansları da bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Arweave Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2,25 dolarlık birim fiyata ve 75 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. Bu da AR Coin’i en büyük 124. kripto para birimi haline getirmekte. AR Coin 1 Eylül 2020 tarihinde ise 7 dolara kadar çıkarak 234 milyon dolarlık toplam piyasa değerine ulaşmıştı. Buradan sonra ise değerinin devamlı olarak düştüğü görülüyor.

Yine de bilgi depolama modeli ile diğer kripto para projelerinden ayrışan proje, sağlam temellere dayanıyor. AR Coin almak isteyenlerin ise Huobi kripto para borsasını kullanmaları yeterli ve mantıklı olacaktır.

AR Coin Nereden Alınır?

Huobi üzerinden AR Coin’i birkaç kolay adımda satın alabilirsiniz:

  • AR Coin almak için ilk olarak Huobi’ye Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Huobi USD (HUSD) atmanız gerekiyor.
  • Yatırma işlemini tamamladıktan sonra üst kısımda yer alan Spot İşlemler bölümüne girip Borsa sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda USDT paritesine ve altta çıkan AR’ye tıklayın.
  • Bunun devamında alım yapmak istediğiniz AR Coin miktarını seçin ve altta yer alan SATIN AL AR sekmesine tıklayın.
  • Böylece AR Coin emriniz piyasaya girilmiş olacak.
  • Bunun devamında sizin alım yapmak istediğiniz fiyattan birisi alış emri girerse emriniz gerçekleştirilecek
  • Fonlarınız yani AR Coin’leriniz ise cüzdanınıza eklenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar