X

Araştırmalar Ortaya Koydu: Ethereum Neden Düştü? Düşüş Devam Edecek Mi?

Payback Ltd tarafından düzenlenen verilere göre Google'da "Ethereum Satın" adlı aramalar son 24 saatte neredeyse 10 kat arttı.
17:27
8 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası, şu anda kritik bir dönemde geçiyor ve Ethereum bu durumdan en çok etkilenen varlıklardan biri oldu. ETH, 7 günlük bir zaman diliminde %15’in üzerinde azalış kaydetti. ETH fiyatı gün içerisinde 3.100 dolara kadar sarkarken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3.188 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Google Aramaları Neye İşaret Ediyor?

Payback Ltd tarafından düzenlenen verilere göre Google’da “Ethereum Satın” adlı aramalar son 24 saatte neredeyse 10 kat arttı. Bu aramalardaki artış, kripto para endüstrisinin Çin ve Hindistan’da yaklaşan yeni kripto düzenlemeleri konusunda endişeli olduğu bir zamanda meydana geldi.

Tesla ve Mozilla’nın son zamanlardaki kripto karşıtı duruşu, tüm pazarda hissedilen gelgitlere de katkıda bulundu. Bununla birlikte Ethereum topluluğu, EIP-1559 güncellemesinin yaklaşmakta olan uygulamasını ve 2022 için planlanan ETH 2.0 yükseltmesini bekliyor.

Ethereum satımı ile ilgili aramalardaki artış birçok insanın muhtemelen giderek artan bir ayı piyasası göstergesi olan bir ortamda fiyatların daha fazla düşme korkusuyla ETH varlıklarını tasfiye etmek istediğini gösteriyor.

Ethereum Neden Düştü?

Bazı yatırımcılar varlıklarını nakde çevirirken bazıları piyasalarda neler olup bittiğini öğrenmek adına daha fazla zaman geçiriyor. Google aramaları, Ethereum neden düştü adlı soru için %2.000’nin üzerinde bir artış olduğunu gözler önüne serdi. Bu durum açıkça henüz varlıklarını satmak istemeyen çok sayıda ETH sahibi olduğu gerçeğinin bir göstergesidir.

Öte yandan Bitcoin Satın aramaları %400 arttı ve bu da nakit çekimi için artan bir duyarlılığı gösteriyor. Şu anda BTC, 41.000 dolar seviyelerinden alınıp satılıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar