X


Apple, Bitcoin (BTC) Entegrasyonu İle “100 Milyar Dolar” Kazanabilir!

Ünlü yönetici Apple'ın BTC yatırımı yapması gerektiğini belirtti.
17:31
12 Kasım 2020

Toroso Investments bünyesinde portföy yöneticisi olarak yer alan Dan Weiskopf, bugün yayınladığı gönderisinde teknoloji devi Apple’ın sahip olduğu nakit rezervlerinin bir kısmı ile Bitcoin (BTC) alması ve gerçekten BTC yatırımı yapması gerektiğini belirti. Kurumsal yatırımcıların son aylarda Bitcoin yatırımlarını artırdığı görüldü ve Apple’ın böyle bir adım atması kesinlikle lider kripto para birimi için dönüm noktası olabilir.

Weiskopf ilgili gönderisinde daha önce Wall Street’in efsanevi ismi Paul Tudor Jones ile Raoul Pal’ın Bitcoin yatırımı yaptığını, daha sonra ise MicroStrategy’nin listelenmiş bir şirket olarak 425 milyon dolar değerinde BTC aldığını vurguladı. Bu, hem kurumsal yatırımcının hem de Wall Street’in önemli isimlerinin artık BTC almaya başladığını gösteriyor.

Apple, Bitcoin Yatırımı Yapabilir mi?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise ilgili gönderiyi kendi Twitter hesabı üzerinden paylaşarak teknoloji devi Apple’ın böyle bir yatırım karşılığında 100 milyar dolarlık bir kazanç elde edebileceğini ifade etti. MicroStrategy aylar önce yaptığı Bitcoin yatırımından şu an neredeyse %30 karda ve konu milyonlarca dolar olduğunda bu oldukça önemli gözüküyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC) 16.000 Doları Gördü, Yeni Hedefler Belli Oldu!

Michael Saylor’ın açıklamalarına göre Apple sadece yatırım yapmaktan öteye de gidebilir. Teknoloji devinin iPhone tabanlı güvenli bir kripto para cüzdanı oluşturması gerektiğini ifade eden tecrübeli CEO, daha sonra ise kendi fonları ile BTC almaya başlayabileceğinin altını çizdi.

Apple’ın yaklaşık olarak 2 trilyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip olduğu biliniyor ve şirketin elinde 192 milyar dolarlık nakit rezerv olduğu görülüyor. 29 Ekim tarihli gelir raporuna göre Apple şu an dünyanın en değerli şirketi konumunda. Weiskopf ise konu hakkında yaptığı açıklamada Apple’ın sadece 10 milyar veya 20 milyar dolarlık bir yatırım yapması durumunda nakit rezervinin aktarılabileceği herhangi bir yatırım aracından daha kazançlı bir yatırım yapılmış olacağını vurguladı.

BTC fiyatı gerçekten de uzun vadede diğer yatırım araçlarından çok daha kazançlı olduğunu defalarca kanıtladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar