reklamı kapat

Antonopoulos: Petrol Fiyatlarındaki Düşüş, Bitcoin Madencilerine Yarayabilir

Andreas Antonopoulos, Bitcoin madencilerinin düşen petrol fiyatlarından faydalanabileceğini düşünüyor.
15:00
1 Haziran 2020

Bitcoin konusunda verdiği seminerler ve eğitimlerle tanınan sektörün en önemli isimlerinden Andreas Antonopoulos, petrol fiyatlarında yaşanan güncel düşüşün aslında dünya çapındaki birçok kripto para madencisi için olumlu bir gelişme olduğunu belirtti. Buna rağmen özellikle Teksas içerisindeki Bitcoin madencilerinin bu avantajdan faydalanabileceklerini belirten Antonopoulos, bunun kullanılması gereken bir gelişme olduğunu ifade etti.

Petrol, Bitcoin Madencilerine Yarayacak

Ünlü eğitimci, düşen petrol fiyatlarının aslında dünya çapında daha ucuz elektrik ücretine ulaşılmasını sağlayacağını belirtti. Buna rağmen özellikle petrol üretilen yerlerdeki elektrik ücretlerinde daha fazla düşüş olacağını belirten Antonopoulos, Teksas bölgesindekilerin bunu kullanması gerektiğini ifade etti.

ABD içerisindeki madencilerin enerjilerini %36 oranında petrolden karşıladıkları biliniyor. Özellikle Teksas bu konuda liderliği göğüslemiş durumda. Antonopoulos ABD ve Teksas içerisinde yeni açılan madencilik tesislerinin ise tesadüf olamayacağını düşünüyor. ABD’nin günde 12.000 varil petrol üretiyor olduğuna dikkat çeken tecrübeli isim, bunun elektrik fiyatları için müjde olduğunu belirtti.

Gerçekten geçtiğimiz aylarda Teksas içerisinde birden fazla devasa Bitcoin madencilik tesisi açılışı için çalışmalar başlamıştı ve bunların bir anda Teksas içerisinde kurulması kararı tesadüf değil gibi gözüküyor. Varil petrol fiyatlarının negatif seviyeye ilerlemesi madencilerde geçici süreliğine bir heyecan yaratsa da fiyatlar Haziran ayı vadeli işlem sözleşmeleri ile eski haline dönmüştü.

Yine de fiyatların bundan 1 sene önceye kıyasla inanılmaz düşük seviyelerde olduğunu söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.