reklamı kapat

Anket Sonucundan Bitcoin Yatırımcılarına Kötü Haber!

Yapılan son anket Bitcoin (BTC) yatırımcılarının boğa piyasası hakkındaki düşüncesini belli etti.
15:00
10 Eylül 2019
  • Ahmet BalıkesirliAhmet Balıkesirli

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2019 yılında hiç beklenmeyen bir yükselişe imza atarak 3.000 dolar bandından başladığı yarışı 14.000 dolar bandına kadar taşıyarak orada noktaladı. Birçok kripto para analisti BTC’nin 10.000 doları aşması durumunda 20.000 dolara kadar durdurulamayacağını iddia etse de, BTC 14.000 dolardan sonra ara ara 8.000 dolar bandına kadar geriledi.

Bitcoin Yükselecek Mi?

Bütün bu iniş çıkışlara rağmen BTC bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.000 dolar bandının üstünden alınıp satılmakta ve yatırımcılar şu an için yükseliş konusunda umutlu. Özellikle 23  Eylül tarihinde alım satım işlemlerini başlatacak olan Bakkt platformu şu an için büyük bir beklenti oluşturdu ve bunun BTC’ye parabolik bir yükseliş getireceği düşünülüyor.

Ancak kripto para piyasasında hiçbir şeye kesin gözüyle bakılmaması gerekmekte ve geleneksel piyasalara göre daha yeni olan bu sektörde yatırımcıların düşünceleri kesinlikle fiyatı etkileyebiliyor. Ünlü kripto para analisti Cantering Clark da yatırımcıların düşüncelerini görmek için başlattığı ankete yaklaşık 1.000 kişinin katılımını sağladı ve sonuç ne yazık ki BTC için olumsuz oldu.


Katılımcıların yüzde 62’si 14.000 doların Bitcoin boğa piyasasının son noktası olduğunu ve yükselişin en azından şimdilik bittiğini düşünmekte. Bu da yakın zamanda illa ki fiyata etki edecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.