Analitik Şirketi ve Bir Uzmandan Ethereum’da (ETH) Benzer Uyarı: Hazır Olun!

Piyasaların önde gelen analitik şirketi Santiment'ten ve bir uzmandan Ethereum'da (ETH) bu metrik için kritik uyarı geldi! İşte detaylar!
00:38
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük ikinci altcoin olan Ethereum’da (ETH) bir metrik alarm veriyor.  Yaşanan gelişme fiyat hareketinde nasıl bir etki oluşturacak? Ayrıca altcoinin güncel verileri ve fiyat tahmini hangi yönde?

Ethereum Arzında Düşüş!

Holger kullanıcı adıyla kripto para piyasalarında yakından takip edilen uzman isim lider akıllı sözleşme platformu olan Ethereum adına Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda ETH arzının önemli seviyede azaldığını paylaştı. Uzman isim açıklamalarında konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

ETH arzı yılda %1,36 oranında azalıyor.

Bununla birlikte önde gelen analitik firması Santiment son raporlarında Holger ile benzer bir paylaşımda bulunarak Ethereum’un azalan arzına dikkat çekmişti. Santiment verilerine göre, yatırımcıların uzun süreli bir bekleyişinin ardından tamamlanan Merge güncellemesinin ardından borsalardaki arzı sürekli olarak düşüş kaydetti. Analitik firmasından elde edilen verilerde, ETH arzı güncelleme yayınlanmadan önce 19.12 milyon iken raporun yayınlandığı tarihte bu sayı ciddi bir düşüş ile 13.16 milyona gerilediği belirtildi. Piyasa tarihi ele alındığında borsalardaki aşamalı bir düşüş veya kripto para birimlerinin arzındaki düşüş eğilimi, yeni bir yükselişin habercisi olarak kabul edilebilir.

ETH Fiyat Analizi!

Ethereum fiyatı 11 Ocak’ta alçalan bir direnç çizgisinden çıktığından beri hızla yükseldi. Fiyattaki yükseliş 2 Şubat’ta 1.715 dolara ulaştı. Ancak ETH fiyatının 1.650 dolar seviyesini direnç olarak onayladığı belirtiliyor. Çünkü bu kritik bir direnç alanı 0,618 Fib geri çekilme seviyesi ve yatay bir direnç alanı tarafından yaratılıyor.

Kripto para biriminin düşüşünün tamamlanmasından önce günlük göreceli güç endeksi (RSI) aşağı yönlü bir sapma yaşandı. Mevcut konum itibariyle, gösterge 50 seviyesinde ve bu nötr bir trendin işareti olabilir. Ancak son iki gün içerisinde fiyat hareketi yükselişe geçti. ETH fiyatı, önceki gün uzun bir düşüş fitilinin ardından 14 Şubat tarihinde yukarı yönlü bir mum çubuğu yarattı. Bu nedenle, fiyat 1.650 doların üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulunabilir. Başarılı olursa ETH, 2.000 dolara yükselebilir.  Ancak hareket ivme kaybederse bir sonraki en yakın destek 1.320 dolar olabilir. RSI’nın oluşturduğu yükseliş sapması ile kripto para biriminin fiyatı, 1.560 dolardaki mevcut direncin üzerine çıkarsa, 1.650 dolardaki uzun vadeli dirence doğru yükselebilir.

Öte yandan azalan direnç çizgisinin altına düşerse, Ethereum 1.320 dolar seviyesine doğru gerileyebilir. Sonuç olarak en olası ETH fiyat tahmini, 1.650 doların üzerine çıkma girişimi olduğu belirtiliyor. Girişim başarılı olursa, bu 2.000 dolara doğru bir artışa yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar