X


Analitik Firması Glassnode Açıkladı: Popüler Altcoin’de Bu Veri ATH’a Ulaştı

Analitik firması Glassnode açıkladı; Ethereum'da bu veri yeniden rekor kırdı.
09:50
1 Mart 2022
Analitik Firması Glassnode Açıkladı: Popüler Altcoin'de Bu Veri ATH'a Ulaştı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasında yaşanan artışla birlikte küçük ölçekli yatırımcılar Ethereum‘a akın etmeye devam ederken, en son 7 yıl önce aktif olan ETH arzı henüz satılmamış durumda.

Ethereum Balina Cüzdanları Etkin Değil

Analitik firması Glassnode’dan alınan istatistiklere göre, küçük ölçekli yatırımcılar aktif olarak piyasadaki en büyük ikinci kripto olan Ethereum‘u satın alırken, en son 2015-2017’de aktif olan 7,6 milyon ETH henüz satılmamış durumda.

Ayrıca Glassnode’a göre, kripto para birimlerini en son beş ve yedi yıl önce, yani 2017 ve 2015’te hareket ettiren Ethereum arzı sahipleri, üç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Analitik firması Glassnode’un yayınladığı verilere göre bu arz, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla 7.666.690.968 ETH ile 21.557.791.247 dolara eşdeğer durumda.

Küçük Adresler Birikmeye Devam Ediyor

Piyasa değeri bakımından ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) fiyatı, 22 Şubat’ta son 1 ayın en düşük seviyesi olan 2.300 dolara kadar geriledi. Daha sonra ETH fiyatı %20’nin üzerinde artış yaşadı ancak buna rağmen, türevlerden elde edilen veriler yatırımcıların temkinli olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Yüksek ağ işlem maliyetleri, Ethereum‘un en önemli sorunlarından biri oldu ve yatırımcılar, ağın uzun zamandır beklenen geliştirmeleri uygulandıktan sonra bile bunun bir sorun olmaya devam edeceğinden endişe duymaya devam ediyor.

Ancak yatırımcılar tüm bunlara rağmen Ethereum’a yatırım yapmaya devam ediyor. Öyle ki Glassnode’dan gelen verilere göre cüzdanlarında 32 ve bundan fazla Ethereum bulunan cüzdanların sayısında yeni bir rekor kırıldı.

23 Şubat’ta bu değer 107.860 ile son 1 ayın en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Glassnode’dan gelen açıklamaya göre bu adreslerin sayısında yaşanan artış bu sayıyı 107.876’ya çıkartarak yeni bir rekora imza atmasına neden oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar