X

Analistten Bitcoin (BTC) İçin Nokta Atışı Fiyat Tahmini!

Bitcoin fiyatındaki kızıllık yakın vadede geçecek mi?
11:32
4 Eylül 2020

Bitcoin 3 Eylül tarihinde korkutan bir düşüş yaşadı ve 10.000 dolara kadar geriledi. BTC’nin 12.200 doları zorlamasından sonra böylesine sert bir düşüş yaşaması piyasada şok etkisi yarattı ve neredeyse bütün kripto para piyasası ciddi bir değer kaybı yaşadı.

BTC 10.000 doları gördükten sonra hafif bir sıçrama yapıp hayat belirtisi gösterse de fiyat hala 10.500 dolar seviyesinin altından işlem görüyor ve risk tam anlamıyla geçmiş sayılmaz. Tanınan kripto para analistlerinden Coiner-Yadox, Twitter üzerinden paylaştığı gönderisinde fiyatın daha da düşeceğini vurguladı.

BTC Fiyatı 9.755 Dolara Gerileyecek

Analist yaptığı nokta atışı tahmininde 9.755 dolar seviyesini hedef gösterdi ve bunun sebeplerini sıraladı. Analiste göre 200 günlük basit hareketli ortalama, baş ve omuzlar formasyonu, CME BTC vadeli işlem platformundaki fiyat farkı, %61,8’lik Fibonacci geri çekilme seviyesi ve Livermore Akümülasyon Silindiri indikatörü söz konusu düşüşe işaret etmekte.

Aslında analistin yukarıda değindiği sebepler arasında tek bir tanesi bile düşüşün olası olduğuna işaret ediyor. CME BTC vadeli işlem platformundaki fiyat boşluğunun %95 oranında dolduğu ve aradaki farkın düşüş ile kapandığı biliniyor.

Analiste göre BTC fiyatının 9.755 dolara düşeceği neredeyse kesin gibi gözükse de bu seviyeden sonra sıçrama görmemiz de mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar