Analist, Düşüş Senaryosu İçin Mayıs’a İşaret Etti: “ETH Adına Bu Seviyeler Kritik!”

Yeni YouTube yayınında olası bir düşüş senaryosundan bahseden analist, ETH adına kritik fiyat seviyelerine işaret etti.
16:15
13 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para analisti Benjamin Cowen, yeni Youtube yayınında dijital varlık piyasasındaki güncel durumu değerlendirdi ve kritik fiyat seviyelerine işaret etti. Mayıs ayına kadar olan zaman diliminin kripto para piyasası adına oldukça kritik bir öneme sahip olduğunu belirten analist, Ethereum (ETH) grafiğinde önemli bir kırılımın gerçekleşebileceğini öne sürdü.

Analist, Mayıs Ayına İşaret Etti

Yeni YouTube yayınında kripto para piyasasındaki güncel durumu ve kritik fiyat seviyelerini değerlendiren analist Benjamin Cowen, Ethereum’daki güncel teknik görünüme dikkat çekti. Analist, kripto para piyasasının kritik bir süreçte olduğunu ve Mayıs ayına kadar aşağı veya yukarı yönlü güçlü bir kırılımın gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğunu öne sürdü. Kripto para piyasasının yakın vadede yeniden aşağı yönlü bir hareket başlatabileceğini ifade eden analist, ETH/BTC grafiğinin de düşüş sinyalleri verdiğini belirtti ve olası bir düşüşte piyasanın gidişatı adına kritik bir rol oynayabilecek fiyat seviyelerine dikkat çekti. Analiste göre piyasada olası bir düşüşte 600 dolar ile 1.000 dolar seviyeleri, ETH için kritik bir öneme sahip olacak.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta düşüş ile başladı ve CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatlik ölçekte %1,2’lik bir değer kaybı kaydetti. Başta ETH olmak üzere kripto para piyasasındaki çoğu altcoin de hafta başında çeşitli oranlarda değer kaybetti. Ethereum (ETH) 1,488 dolara, Binance Coin (BNB) 293 dolara, XRP 0,26 dolara, Cardano (ADA) 0,35 dolara ve MATIC ise 1,17 dolara geriledi. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri ise 997 milyar dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde 124 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler, kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar