X


Amerikalı Milyarder Mark Cuban’dan, Dikkat Çeken “Ethereum” İddiası!

Yakın zamanlı gerçekleştirdiği bir röportajında Amerikalı milyarder Mark Cuban, Ethereum'un halihazırdaki tüm yatırım araçlarından daha avantajlı bir konumda olduğunu iddia etti.
20:45
14 Ekim 2021

NBA takımı Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Ethereum‘un en yüksek potansiyele sahip yatırım seçeceği olduğunu iddia ederken, Bitcoin’i de altından daha üstün bir varlık olarak gördüğünü dile getirdi.

Cuban: Yatırımcılar ETH’yi Seçmeli

CNBC ile yakın zamanlı yaptığı bir röportajında Amerikalı milyarder Mark Cuban,  kripto para piyasasına yeni giriş yapmak isteyen yatırımcılara Ethereum’u (ETH) seçmelerini tavsiye etti.

Cuban, geçmişte Bitcoin‘e mesafeli olmasına karşın şu anda tamamen farklı bir duruş sergiliyor ve sık sık Bitcoin’i överek, onun altından daha üstün bir varlık olduğunu söylüyor. Hatta Mark Cuban’ın sahibi olduğu NBA takımı Dallas Mavericks’in online mağazaları, başta Bitcoin olmak üzere çeşitli kripto paralar ile ödeme de kabul ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum’un Bitcoin’i Geçebileceğini Düşünüyor

Ethereum‘un, Bitcoin’i geride bırakarak piyasada lider kripto para birimi olabileceği fikri son zamanlarda oldukça yaygın. Mark Cuban da bu görüşe sahip yatırımcılar arasında. Cuban, saniye başına çok daha fazla işleme izin vermesi ve akıllı kontratları destekleyebilmesinden ötürü Ethereum’un daha fazla kullanım alanı olduğunu, dolayısıyla da Bitcoin’den daha üstün bir yatırım aracı olduğunu düşünüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilemli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar