Amazon Ormanları İçin Kripto Para Bağış Kampanyası Başlatıldı!

Özet

  • Amazon ormanlarını korumak için kripto para tabanlı bağış etkinliği başladı.
10:00
5 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York merkezli kar amacı gütmeyen bir hayır kurumu olan Rainforest Foundation US,  temel olarak Merkez ve Güney Amerika bölgelerinde çalışıp buradaki Amazon bölgesini koruma altına almayı hedeflemekte. Kurum yakın zamanda aldığı bir karar ile bölgede artan yangınların etkilerini blockchain teknolojisi ve kripto paralarla azaltmayı hedef olarak belirledi.

Rainforest Foundation 4 Eylül tarihinde yaptığı açıklamada kripto para ve blockchain topluluğundan konu hakkında destek talep etti ve ormansızlaştırma ile orman yangınlarına karşı mücadeleye davet etti. Kurumun internet sitesindeki açıklama ise şu şekilde:

”Bolsonaro Ocak ayında başkan olduğundan beri Brezilya Amazon bölgesindeki ormansızlaştırma yüzde 75 arttı ve bu bölgedeki orman yangınları da geçtiğimiz yıla kıyasla iki kat yükseldi. Yağmur ormanlarının, hayvanlarının ve insanlarının bir koruyucusu olarak Giving Block ile beraber çalışıyor ve kripto para sponsorlarının, bağışçıların ve medya ortaklarının buna yardım edeceğini umuyoruz.”

Hayır Kurumundan Kripto Para Destek Talebi

Kurucuları arasında ünlü şarkıcı Sting’in de yer aldığı Rainforest Foundation şu an için şeffaflık sağlayacak bir blockchain denemesi üzerinde çalışıyor  ve bu işlem tamamlanınca bağış yapanlar bağışlarının nereye gittiğini ve nasıl harcandığını rahatlıkla görebilecek. Kurum bunun yanı sıra yasa dışı kerestecilik, altın madenciliği gibi etkinliklerin önüne geçmek için akıllı kontratları araştırmaya başladığını açıkladı.

Kripto para topluluğu konu bağış olduğunda gerçekten inanılmaz bir iş birliği oluşturabilmekte ki bunun en güncel örneği Fidelity’e yapılan milyonlarca dolarlık bağışlar olarak biliniyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.