X


Altcoin’lerde Son Durum: SOL, AVAX ve XRP Ne Durumda?

Ripple (XRP), Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) yükseliş eğilimleri devam ediyor ve kripto paralar piyasaya ayak uyduruyor. 
09:50
20 Ağustos 2021

Tüm piyasada düşüş yaşanırken Solana (SOL) ve Avalanche (AVAX) çizdikleri yükseliş grafikleri ile son birkaç güne damga vurdu. Ripple (XRP) ise piyasa ile uyumlu bir şekilde ama %10’un üzerindeki artışı ile dikkat çekiyor.

Solana ve Avalanche Fiyatı

Her ne kadar SOL ve AVAX’taki yükseliş ivmesi bir miktar yavaşlamış olsa da 1 hafta öncesine göre SOL %70 ve AVAX %110 artış ile işlem görüyor.

Yaşadığı fiyat artışı ile birlikte piyasa değeri de artan Solana, piyasa hacmi bakımından en büyük 10. kripto para konumunda yer alıyor. Ayrıca SOL’un 18 Ağustos’ta rekor kırdığı ve aslında piyasada bir düşüş hamlesinin hakim olduğu dönemde ciddi bir artış kaydettiği ifade edilebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 71,4 dolardan işlem gören SOL, budan iki gün önce 80,12 dolar ile yeni bir rekora imza attı. Analistlere göre SOL yaşadığı yükselişin ardından bir müddet geri çekilme ve ardından konsolidasyon sürecine girebilir. Ancak piyasada yukarı yönlü ivme hız kazanırsa SOL da piyasaya ayak uydurarak yükseliş grafiklerini devam ettirebilir.

Buna ek olarak Avalanche de son zamanlarda adından sıkça söz ettiren kripto para projeleri arasında yer alıyor. Piyasa hacmi bakımından en büyük 26. kripto para konumunda bulunan AVAX bugün 36 doların üzerini gördü. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 35,1 dolar bandında işlem gören AVAX’ın rekor seviyesinin 59,9 dolar olduğunu ve henüz yeni bir rekorun kırılmadığını belirtmekte fayda var.

XRP Fiyat Beklentileri

Aslında XRP, kendisinden beklenti çok yüksek olan ancak SEC ile olan davası sebebiyle beklentileri bir türlü karşılayamayan kripto para olarak tanımlanabilir. Ancak son zamanlarda piyasa yükselişlerinde kaydettiği artışlar ile XRP dikkat çekiyor.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,22 dolardan işlem gören XRP, bu yıl yaşanan boğa koşusu sırasında 1,9 dolara kadar yükselebilmiş ve 3,84 dolarlık rekor seviyelerine yaklaşamamıştı. Ancak çoğu analist XRP’nin bir ralliye hazırlandığını ve hedefinin 5 dolar bandı olduğunu ifade ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar