X


Altcoinlerde Son Durum Raporu – Ethereum (ETH), XRP ve MATIC

Altcoinlerde son durum ne?
22:21
17 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yeniden 38.000 dolar desteğini kaybetti ve 37.500 dolar seviyesine kadar çekildi. Birkaç gün önce 40.000 dolar seviyesine tırmanan lider kripto para biriminin bu düşüşü altcoinleri ve genel olarak piyasanın tamamını da etkiledi.

Ethereum Fiyatı İçin Düşüş Sinyalleri

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi yani en büyük altcoin Ethereum (ETH) ise, Bitcoin’in düşüşünden çok daha fazla etkilendi. ETH, son 24 saat içerisinde %4,2 düşüş yaşarken 2.400 dolar desteğini de kaybetti. ETH/USDT paritesi için 2.400 dolar seviyesi bir hayli kritik ve fiyat an itibarıyla 2.323 dolardan işlem görmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum kısa süre önce 2.600 doları test etse de Bitcoin’in düşüşünün hızlanması ile beraber burayı kıramadı ve 2.400 dolar noktasını da kaybetti. Şu an için oluşan alçalan üçgen formasyonu ise fiyatın 2.100 dolara kadar gerileyebileceğini ancak burada çetin bir savaş verebileceğini gösteriyor.

XRP/USDT Teknik Analizi

Ripple davasından olumlu haberler gelse de bir türlü 1 doların üzerinde tutunamayan XRP, 0,82 dolar seviyesine kadar çekildi. XRP/USDT paritesi için 0,82 dolar oldukça sağlam bir destek ve bunun altında kapanış olması durumunda fiyatın 0,67 dolara kadar çekilmesi bekleniyor.

XRP, RSI ve MACD indikatörlerine göre aşırı satış bölgesinde olsa da piyasanın olumsuz durumu bunun yükselmesini ve dengeyi bulmasını engelliyor. XRP fiyatı için 0,67 doların altındaki tek kritik destek ise 0,50 dolar olarak biliniyor.

Polygon, Kan Kaybediyor

Son günlerin en popüler kripto para birimlerinden olan MATIC ise kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle TITAN projesinin yaşadığı sansasyonel durum, buna ev sahipliği yapan Polygon’un ününü de kötü etkiledi. MATIC, son 24 saat içerisinde %5,3 düşüş yaşayarak 1,48 dolara kadar çekildi.

MATIC için bunun devamındaki destek 1,20 dolar olarak görülüyor ve 1,20 doların altında 1 dolar bulunuyor. 1 doların kaybedilmesi direkt olarak 0,72 dolara kadar çekilmeyi beraberinde getirebilir. MATIC’in son dönemdeki yükselişi göz önüne alındığında ise fiyatın böylesine sert bir düzeltme yaşaması oldukça normal gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar