X


Altcoin Yorumları: ETH’da Artış Beklentileri Sürerken XRP, DOGE ve SHIB’de Son Durum

Analistlerin ve yatırımcıların yorumlarına göre özellikle orta ve uzun vadede Ethereum fiyatı ile ilgili artış beklentileri devam ediyor.
20:30
18 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 37.000 dolarlık önemli desteğin altına inmesi ile altcoin’lerde de gözle görülür geri çekilmeler yaşandı. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum son 24 saatte yaklaşık olarak %5,6 değer kaybederken, Ripple (XRP) %4,4, Dogecoin (DOGE) %4,9 ve Shiba Inu (SHIB) %8,9 düşüş yaşadı.

Ethereum Fiyat Beklentileri

Her ne kadar şu anda bir geri çekilme yaşanıyor olsa da analistler Ethereum fiyatı konusunda umutlu görünüyor. Çünkü ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler adım adım tamamlanıyor ve yapılan açıklamalara göre London hard fork’u Haziran ayında bazı test ağlarında kullanılmaya başlayacak. London hard fork’un 24 Haziran itibari ile Ropsten, Goerli ve Rinkeby test ağlarında kullanıma gireceği ifade ediliyor.

Dolayısıyla ETH 2.0 ile ilgili gelişmeler her ne kadar kısa vadede etki yaratmasa da uzun vadede ETH fiyatı üzerinde ciddi etkilerinin olacağı düşünülüyor. ETH yazının yayına hazırlandığı sırada 2.218 dolardan işlem görüyor ve bazı analistler ETH’un 2021 yılı bitmeden 10.000 doları göreceğini düşünüyor. Eğer ETH beş haneli rakamlara ulaşırsa güncel fiyatlar üzerinden 5 kat artış yaşamış olacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP, DOGE ve SHIB

2021 yılının en popüler kripto para birimlerinde arasında XRP, DOGE ve SHIB kesinlikle sayılabilir. Ripple’ın SEC ile olan davası sebebiyle XRP 2021 yılı boğa koşusunda kendisinden beklenen performansı sergileyememiş olsa da dava sonrasında Ripple’ın kendi rallisini başlatabileceği düşünülüyor. Özellikle Ripple’ın halka açılma planları yapması ve bazı uzman isimlerin davanın Ripple lehine sonuçlanacağını ifade etmesi yükseliş beklentilerini daha da artırıyor. Ancak eğer dava SEC lehine sonuçlanır ve Ripple ciddi zarar alırsa XRP fiyatının çok ciddi kayıp yaşayacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Ripple’ın yanı sıra Dogecoin ve taklidi gibi görülen Shiba Inu ile ilgili karışık düşünceler bulunuyor. Bazı isimler bu coin’lerin artık kalıcı hale geldiğini ifade ederken bazı isimler de yaşanan heyecanın ardından çok büyük düşüş yaşanacağını dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar