X


Alonzo Hard Fork’una Günler Kala Cardano CEO’sundan Önemli Çağrı

Cardano, spekülasyonların ortasında kaldı.
13:15
7 Eylül 2021

Cardano (ADA), akıllı sözleşme desteğini blok zincirine entegre edecek olan Alonzo hard fork’una hazırlanıyor. Bir haftadan kısa bir süre kala sıcak saatler yaşayan Cardano, spekülasyonların ortasında kaldı.

Cardano’da Neler Yaşanıyor?

Alonz hard fork’una günler kala Cardano yatırımcılarının heyecanlı bekleyişi sürüyor. Geliştiriciler, akıllı sözleşme desteğini 1 Eylül itibarıyla ilk halka açık test ağına entegre etmişleri, Ardından multi-pool DEX Minswap biçimindeki dApp, Alonzo Purple’da yayınladı.

Bununla birlikte kullanıcılar UTxO işlemlerinin blok başına yalnızca tek bir işlem gerçekleştirebildiği iddasıyla dApp işlem hatalarıyla boğuştu. İlk halka açık dApp’te kullanıcıların karşılaştığı eşzamanlılık sorunu, Cardano’yu özellikle Ethereum destekçilerinden gelen yoğun eleştirilere maruz bıraktı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, önemli açıklamalarda bulunurken FUD vurgusu yaptı. Başarılı CEO, 12 Eylül tarihindeki ana ağ lansmanından hemen önce de ağa karşı büyük bir FUD kampanyasının başlatıldığını belirtti. Hoskinson, Shelby yükseltmesi sırasında da benzer bir FUD kampanyasının görüldüğünü aktardı.

IOHK, UTxO işlemleriyle ilgili kafa karışıklığı gidermek için bir blog yazısı yayınladı. Buna göre UTxO işlemlerinin birden fazla işlemi paralel olarak işleyebileceği için yalnızca bir işlemle sınırlı olamayacağını açıkladı. Ayrıca UTxO’un opere edilme amacı olarak daha düşük işlem maliyeti ve yüksek güvenlik sunması belirtildi.

Cardano Fiyatı

Popüler kripto paranın fiyatı 3.09 dolarlık zirvenin ardından 2.58 dolara geriledi. Genel piyasa trendini takip eden ADA, 2.58 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Fiyat düşüşü, geçtiğimiz ay kaydedilen yaklaşık 2.5 katlık artışın ardından geliyor.

ADA fiyatında 2.50 dolar seviyesi önemli bir destek noktası olarak görülüyor. Fiyat düşüşünün FUD mu yoksa bir sonraki aşamadan önce geri çekilme evresi mi olduğu önümüzdeki seanslarda belli olacak. Cardano için zincir içi metrikler, ADA’nın trendini koruması yönünde.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar