reklamı kapat

Alman Borsasından Heyecan Verici Kripto Para Girişimi

Boerse Stuttgart Group BISON uygulamasından sonra yepyeni bir kripto para hamlesi yapıyor.
5 Ağustos 2018
  • Serhat AntSerhat Ant

Almanya’nın en büyük ikinci menkul kıymetler borsası Boerse Stuttgart Group kripto para işlem uygulaması BISON’dan sonra yeni bir kripto para hamlesi yapmaya hazırlanıyor: ICO platformu.

Borsanın web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde:

Boerse Stuttgart Group dijital varlıklar için uçtan uca bir altyapı geliştiriyor. Borsanın kripto para işlemciliğini başlattığı BISON’dan sonra ICO’lar için yeni bir platform oluşturulacak; kripto paralar ve güvenli koruma çözümleri için çok yönlü bir işlem sahası. Bu adımla birlikte borsa dijitalleşme stratejisini uygulamaya devam ediyor ve finansal piyasalarla ürünlerin dijital dönüşümüne öncülük ediyor.

Borsanın CEO’su Alexander Höptner yeni platformun BISON uygulamasını tamamlayacağını düşünüyor:

“Yaratacağımız bu temelle birlikte dijital varlıkların değer zincirleriyle ilgili hizmetleri tek bir çatı altında verebileceğiz. Yatırımcılar ve piyasa katılımcıları Boerse Stuttgart Group’un kalite, şeffaflık ve güvenilirliği temsil ettiğini çok iyi bilir. Almanya merkezli bir şirket olarak bu standartı dijital mecraya aktarmak istiyoruz. Dijital paraların daha fazla benimsenmesine vesile olacağız.

Bu sonbaharda piyasaya sürülecek BISON uygulaması kullanıcıların piyasaya erişimini kolaylaştıracak ve özgür ve güvenli bir şekilde kripto para işlemleri yapmasını sağlayacak. Aynı zamanda dünyada geleneksel bir menkul kıymetler borsasının desteklediği ilk uygulama olma özelliğini taşıyan BISON; başlangıçta Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Litecoin işlemlerini destekleyecek.

BISON’dan sonra borsanın planı birincil ve ikincil piyasalara atılmak. ICO platformu şirket finansmanı gibi durumlarda dijital token’ların basılmasında kullanılabilir. Bunun yanı sıra hakların ve varlıkların temsilinde ve “standardize edilmiş ve şeffaf” yeni ICO projeleri geliştirmede kulllanılabilir. Uçtan uca altyapının bir başka fonksiyonu da Bitcoin gibi dijital paralarla yapılan işlemler.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.