f Almadan Önce Dikkat! Bitcoin'de Fiyat Sıkıştı Kaldı! Bu İki Seviye Yatırımcılar İçin Çok Kritik! › COINTURK

Almadan Önce Dikkat! Bitcoin’de Fiyat Sıkıştı Kaldı! Bu İki Seviye Yatırımcılar İçin Çok Kritik!

Özet

  • Bitcoin (BTC) 8 Ağustos'ta 30.200 dolar seviyesinden döndü.

  • Fiyat 29.400 dolara geriledi, 28.400 dolar kritik destek seviyesi.

  • Düşüş emri blokları ve hacim göstergeleri yatırımcıları heveslendirdi.
20:20
14 Ağustos 2023

Bitcoin (BTC) boğaları 8 Ağustos’ta 30.200 dolarlık fiyat seviyesinde reddedildi. Hafta sonu 29.400 dolarda durgun seyretmesine rağmen fiyat o zamandan beri aşağıya doğru yöneldi. Pazartesi gününün en yüksek ve en düşük seviyelerinin, kısa vadeli yatırımcıların önümüzdeki hafta boyunca izleyebileceği bir aralık oluşturması muhtemeldi.

Yukarıda 30.200 dolar ve 29.800 bin dolar seviyelerinde düşüş emri blokları mevcuttu. Aşağıda ise son zamanların en düşük seviyeleri likidite açısından cazip bir alan sundu. Daha yüksek zaman dilimi BTC fiyat çizelgeleri, boğaların savunması için 28.400 doların kritik olduğunu gösterdi.

Bitcoin Fiyatı Ne Olur?

Geçtiğimiz üç hafta içinde Bitcoin 28.800 dolar ile 29.800 dolar seviyeleri arasında işlem gördü. Sadece bir kere 30.200 dolara kadar yükseldi, ancak boğalar kazançlarını koruyamadı. RSI, 2 saatlik grafikte 9 Ağustos’tan bu yana momentumun düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi. Gösterge son saatlerde nötr 50’nin üzerine tırmanarak olası bir kısa vadeli duyarlılık değişimine işaret etti.

Bu durum hacim göstergeleri tarafından da desteklendi. CMF +0,24’e tırmanarak piyasaya kayda değer sermaye akışını vurguladı. A/D göstergesi de alım hacmindeki artışın altını çizmek için yukarı doğru yükseldi. Dolayısıyla, yukarı yönlü bir hareket mümkündü. Dört saatlik grafikteki düşüş emri blokları (kırmızı kutu) henüz desteğe çevrilmedi. Bu nedenle, alım fırsatı arayan yatırımcılar 28.400 dolar ile 28.800 dolara doğru bir hareket bekleyebilir.

Bitcoin’den Kaçanlar Kimler?

BTC’nin 14 Ağustos Pazartesi günü erken saatlerde 29.100 dolara kadar düşmesine neden olan bir satış dalgası görüldü. Bitcoin boğaları birkaç saat içinde düşüşten önce bulunduğu seviyeyi geri aldı. Ancak, bu sıçramaya Açık Faiz de bir düşüş eşlik etti.

Bu durum, kısa pozisyonları olan spekülatörlerin kârdaki düşüş sırasında bu pozisyonları kapatmış olabileceğini gösterdi. Ayrıca, küçük toparlanma sırasında teklif verenlerin olmaması nedeniyle duyarlılığın düşüş eğiliminde kaldığını gösterdi. Spot CVD de daha da aşağıya yöneldi.

Yatırımcılar yaklaşık bir ay süren aralığın her iki ucunda da fırsat arayabilir. Ancak, 28.400 doların altına bir düşüş daha fazla kayıpla sonuçlanabilir. İzlenecek bir sonraki destek seviyeleri 27.300 dolar ve 25.500 dolar olabilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI