f ADA'nın Kısa Vadede Geleceği Bu Formasyona Bağlı! Yatırımcıları Neler Bekliyor? › COINTURK

ADA’nın Kısa Vadede Geleceği Bu Formasyona Bağlı! Yatırımcıları Neler Bekliyor?

Özet

  • Cardano (ADA) son bir ayda yüzde 23'ün üzerinde değer kaybetti ve bu, düşen bir kama formasyonunun oluşmasına neden oldu.

  • Formasyonun doğru şekilde tamamlanması ADA'nın fiyatında büyük bir artışla sonuçlanabilir.

  • Bununla birlikte, formasyonun destek trend çizgisinin altına düşmesi ADA'nın fiyatının daha da düşebileceğini gösteriyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
12:00
15 Ağustos 2023

Önde gelen altcoinler arasında üst sıralarda yer alan Cardano‘nın (ADA) fiyatı son bir ayda yüzde 23’ün üzerinde düştü. Fiyattaki bu değer kaybı altcoin’in günlük zaman dilimi fiyat grafiğinde bir düşen kama formasyonu oluşumuyla sonuçlandı. Formasyon, fiyatın içinde kademeli olarak düştüğü ve giderek birbirine yaklaşan iki trend çizgisi ile karakterize edilirken, formasyonun beklendiği gibi tamamlanması ciddi bir yükseliş işareti olabilir. İşte ADA için düşen kama formasyonunun anlamı.

Cardano Fiyat Analizi

ADA‘nın fiyatı, kripto para piyasasında giderek artan düşüş momentumuna yanıt olarak değer kaybetmeye devam ediyor. Bu düşüşün ortasında satıcılar, daha fazla düşüş olması ihtimalini destekleyecek şekilde fiyatı 0,3 dolar direncinin altına getirmiş durumdalar. ADA’nın günlük zaman dilimi fiyat grafiğindeki düşen kama formasyonunu direnç trend çizgisinin kırılmaması halinde fiyatın 0,275 dolar civarına gerilemesi ve düşüş trendinin uzaması beklenebilir.

Bununla birlikte ADA’da satın alma fırsatı için bir satın alma noktası bekleyen yatırımcıların düşen kama formasyonunun direnç trend çizgisinin üzerinde olacak bir kırılma için beklemeleri gerekiyor. Bu kırılma, fiyatın daha yüksek seviyelere çıkması adına gereken güçlü ralli için temel görevi görecek. Kırılma sonrası başlayacak ralli ile ADA’nın fiyatının yüzde 11’in üzerinde yükselişle 0,33 dolara yükselmesi söz konusu olabilir.

ADA’nın Fiyatındaki Düşüş Devam Edebilir mi?

ADA’daki teknik görünüm her ne kadar alıcıların lehine olsa da altcoin‘in fiyatının formasyonunu destek trend çizgisinin altına düşmesi olumsuz bir tablonun ortaya çıkmasına neden olabilir. Böylesi olumsuz bir durumda yükseliş senaryosu geçersiz olabilir ve fiyat yüzde 13,4 oranında düşerek 0,24 dolara gerileyebilir.

Günlük fiyat grafiğindeki 40’ın üzerinde duran Göreceli Güç Endeksi (RSI) eğimi, düşüş trendinin tersine çevirme potansiyeline sahip alıcılar bulunduğuna işaret ediyor. Öte yandan düşen 20, 50, 100 ve 200 günlük Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA’lar) alıcılara karşı dinamik direnç olarak hareket edebilirler.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI