X


ADA Fiyatı Hafta Sonuna Rekorla Başladı: Cardano’da Hedef Neresi?

Cardano 2018 rekorunu kırdı!
08:14
27 Şubat 2021

Oldukça zor bir haftayı geride bırakan kripto para birimleri dün akşam itibariyle çeşitli yukarı yönlü hamleler yapmaya başladı. Ancak bir kripto para biriminin sergilediği hareket tüm haftanın yorgunluğunu silmiş gibi görünüyor. Cardano yaptığı hamle ile büyük bir başarı elde etti.

Cardano Artık 3. Sırada

Cardano (ADA), dün 0,98 dolar seviyelerinden yükselişe geçti ve bugün sabah itibari ile 0,33 dolarlık seviyeye ulaştı. Dolayısıyla ADA 22 saat içinde yaklaşık olarak %25 yükseliş yaşamış oldu.

Bu yükseliş ADA’nın piyasa değeri bakımından da büyük bir sıçrama yapmasını sağladı ve Cardano artık piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para konumunda yer alıyor. 41 milyar dolarlık piyasa değeri ile Binance coin’den (BNB) üçüncülüğü alan ADA’nın hemen üzerinde 172,6 milyar dolar ile Ethereum (ETH) bulunuyor. 35,3 milyar dolarlık piyasa değeri ile BNB de ADA’nın hemen altında yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ADA Neden Yükseliyor?

Cardano’nun yükselişinin ardında 1 Mart itibari ile ana ağda kullanıma sunulacak ve halihazırda test ağında çalışan Mary güncellemesi bulunuyor. Mary güncellemesi ile geliştiriciler Cardano ağında token’lar oluşturmaya başlayabilecek. Bu durumda da Cardano talebinin artması bekleniyor.

Mary’nin test ağında kullanıma başlaması bile o dönemde fiyatı arttırmıştı. Topluluk, 1 mart itibari ile Mary’nin ana ağda kullanıma sunulacağını açıkladıktan sonra da her ne kadar piyasada genel bir düşüş hakim olsa da ADA düşüşe direndi ve son 24 saat içinde çok iyi performans sergiledi.

ADA’da Hedef

Yazının kaleme alındığı an itibari ile ADA 1,34 dolardan işlem görüyor ve eski rekoru olan 1,33 doları geride bırakmış oluyor. Tüm piyasada düşüş havası hakimken ADA’nın rekor kırmış olması daha yüksek fiyat beklentilerini de beraberinde getiriyor.

Özellikle 1 Mart’a kadar ADA’daki yükseliş ivmesinin devam etmesini bekleyen analistler, fiyatın şu an için ilk hedefinin 1,5 dolar ve sonrasında 2 dolar olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte piyasanın popüler analisti Michael van de Poppe Cardano fiyatının 10 dolara kadar yükselmesini bekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar