ADA Coin Hedef Fiyat! 2022 Yılında XRP Kaç Dolar Olabilir?

ADA ve XRP 2022 yılında kaç dolara ulaşabilir? En iyi durum senaryoları ve fiyat hedefleri!
23:01
28 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yıllık kapanışa günler kaldı ve Bitcoin (BTC) hafta sonunun tam tersi bir yöne koşuyor. Yazı hazırlandığı sırada 47.500 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Bu ani düşüş kaldıraçlı işlem açan yatırımcıların 300 milyon doların üzerinde kayıp yaşamasına sebep oldu. Kabaca 10x ile marjin işlem açan bir yatırımcı eğer bu pozisyonu 52.000 dolarlı seviyelerden aktifleştirdiyse büyük ihtimalle likit olmayı başardı. Peki yeni yıl bize neler getirecek, ADA ve XRP için fiyat beklentileri ne durumda?

ADA Coin Hedef Fiyat

Alonzo güncellemesiyle akıllı sözleşmeler için uyumlu hale gelen Cardano artık ayakları yere daha sağlam basan bir projeye dönüştü. Ekosistemi büyüyor ve daha fazla geliştiriciyi blockchain’e çekmek için Hoskinson çalışıyor. Hatta yakın zamanda yapılan bir açıklamada Haskell alternatifi dillerle akıllı sözleşme kodlanabilmesinin öneminden de bahsedildi. Bu tarz iyileştirmeler gelirse en az AVAX, Solana kadar geliştiricilerin akınına uğrayabilir.

Ethereum yüksek gaz ücreti ve ölçeklendirme gibi sorunlarını önümüzdeki yıl da sıfırlayamayacak gibi görüyor. Bu ETH için olumsuz bir görünüm olsa da Ethereum killer diye tabir ettiğimiz Cardano, AVAX, SOL gibi projelerin büyümeye devam edeceğine işaret eder.

ADA fiyatı kısa vadede düşüş eğiliminde ancak önümüzdeki yıl yaşanması muhtemel boğa sezonunda öncelikle 1,72 dolar direncini aşarak yükselen trende dönmesi beklenebilir. Fiyatın 1,19 dolar altında kalması yeniden 1 dolar altına yolculuğu başlatacaktır. 2022 yılında 2,37 dolarlık hedef bölgenin aşılması halinde yeni ATH bölgesi 5 doların üstünde olacak gibi görünüyor. Marketin daha da büyümesi birkaç yıl içinde 10 dolar sınırına dayanan bir ADA görmemizi sağlayabilir.

2022 Yılında XRP Kaç Dolar Olabilir?

Tam bir yıldır devam eden Ripple davasının önümüzdeki yıl artık neticelenmesi bekleniyor. Fiyat 2018 yılında bu yana ATH testi yapamadı. Elbette bunun tek sorumlusu dava değil, proje kurucuları tarafından satılan milyonlarca XRP ciddi bir baskı oluşturdu. Ripple Labs, XRP satışlarıyla fonlandı ve bugün dünyanın dört bir yanında devletlere, şirketlere danışmanlık hizmeti veren bir markaya dönüştü. Elbette bunun bir bedeli var ve bu bedeli erken dönem yatırımcıları ödedi.

Önümüzdeki yıl yeni bir mega boğa sezonu yaşadığımızı düşünelim, bu senaryoda XRP kaç dolar olur? Eğer dava henüz bitmemişse bu yıl olduğu gibi fiyat mevcut seviyesinden maksimum %300-450 arasında artar. Davanın daha da şiddetlenmesi fiyatın bu hareketi yapmasını bile engelleyebilir. Nihayetinde XRP’nin maruz kaldığı bu dava süreci onu Coinbase gibi borsalardan uzak tutuyor. SEC büyük bir zafer kazanarak tüm ICO’lara göz dağı vermek için Ripple’ı en ağır biçimde cezalandırabilir. En iyi senaryo ise şirketin elinde kalan devasa XRP hazinesinin yakılması olacaktır. SEC eğer Ripple şirketini bu şekilde cezalandırsa yatırımcıları da ödüllendirmiş olacaktır.

2022 yılında XRP en iyi ihtimalle 1,45 dolar direncini aşarak 3,15 dolar seviyelerine kapı aralayacaktır. Yaşanacak mega boğada her şey XRP için yolunda giderse 11,63 dolar hedefi hiç uçuk görünmüyor. Bitcoin (BTC) için 200.000 dolarlı seviyelerin konuşulduğu bir yılda XRP’ye haksızlık yapmamalıyız.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar