X


ABD’nin En Eski Bankası, 2023 Yol Haritasında Kripto Paralara Önemli Roller Ayıracak

BNY Mellon, 2023 yılına dair plan ve programında kripto paraların büyük önemine vurgu yaparken bu alanda çalışmaların yoğunlaşacağını aktardı.
19:29
19 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Önde gelen banka kurumlarından biri olan The Bank of New York Mellon (BNY Mellon) 2023 yılı stratejisini kripto para çerçevesi içinde şekillendirecek. BNY Mellon, Amerika’nın en büyük bankalarından biri olarak biliniyor.

Dev Banka, Kripto Paralara Yoğunlaşacak

BNY Mellon, 2023 yılına dair plan ve programında kripto paraların büyük önemine vurgu yaparken bu alanda çalışmaların yoğunlaşacağını aktardı. Kripto para ekosistemi, varlıkların benimsenme oranları ve kullanım durumlarının artması ile birlikte daha çok banka, kurum, hükümet, topluluk ve insana ulaştı. Öte yandan hiper enflasyon tehdidi insanları kripto para endüstrisine kazandırdı. Birçok kesim Bitcoin veya kripto varlığı satın alarak sermayesini artırmak veya korumak istedi. Dolayısıyla genel talepteki artış, bankaların bu alana daha fazla yönelmesine yol açtı.

BNY Mellon, geçtiğimiz dönemlerde kripto paralar hakkındaki olumlu çalışmaları bulunan bir banka olarak göz önüne çıkmıştı. 2.4 trilyon dolarlık varlığı yönetimi altında barından BNY Mellon, hali hazırda kripto para hizmeti sunuyor. Ayrıca depolama hizmeti de veren BNY Mellon 2023 yılında bu alandaki yatırımlarını ve odağını artıracak. ABD’nin en eski bankası, akıllı sözleşmeler ve tokenizasyon potansiyelinin heyecan yarattığını aktardı.

Kripto Varlıklar

Kripto para birimleri, yapılan son araştırmalarda benimsenme oranlarında önemli derecede ilerledi. Geçtiğimiz yıl kaydedilen boğa sezonu, ulaşılan inanılmaz rakamlar ve kullanım durumu avantajlarıyla kripto para ekosistemi daha çok yatırımcıya ev sahipliği yaptı.

Lider kripto para birimi Bitcoin 68.000 dolara ulaşırken, en büyük altcoin Ethereum 4.878 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine dokunmuştu. Öte yandan Solana, Dogecoin, Shiba Inu, Binance Coin, Cardano ve daha birçok coin ATH kaydederek yatırımcılarına kazanç sağladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar