X


ABD’li Şirketin Bitcoin Yerine Yatırım Yaptığı Kripto Paralar Açıklandı

Kurumsal yatırımcıların alım yaptığı kripto paralar açıklandı.
20:21
6 Kasım 2020

ABD’li şirketler tarafından yapılan yüklü Bitcoin (BTC) alımları lider kripto para biriminin fiyatını 14.000 doların üstüne taşımıştı. Bu da kurumsal firmaların ve özellikle ABD merkezli büyük şirketlerin kripto para sektörüne yönelik hamlelerinin büyük bir yükseliş etkisi yaratabildiğini göstermekte. Square ve MicroStrategy direkt olarak Bitcoin alımı yapsa da başka bir ABD’li şirket bunun yerine DeFi projelerini tercih etti.

Jump Trading Hangi Kripto Paraları Aldı?

Jump Trading şirketinin özellikle son dönemde yüklü miktarda COMP alımı yaptığı ve 47.000’den fazla COMP portföyüne ulaştığı belirtiliyor. Jump Trading’in buna ek olarak KEEP, HXRO, NMR, OXT ve yüklü miktarda MKR yatırımı yaptığı da vurgulanmakta. FTX kripto para borsasının ağı ve kripto para birimi Serum’a da yaklaşık 32 milyon dolarlık yatırım yaptığı belirtiliyor.

The Definitive Guide to DeFi (Decentralized Finance)

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Serum, piyasaya ilk giriş yaptığı anda inanılmaz bir yükseliş yaşasa da daha sonra büyük dalgalanmalarla anıldı ve yatırımcıların bir kısmı zararına da olsa çıkış yapmak zorunda kaldı. Yine de DeFi projelerini asıl sarsan şeyin Eylül ayında piyasa genelinde yaşanan düşüş olduğu biliniyor. Bitcoin ile başlayan düşüş ETH ile devam etmiş ve devamında birçok DeFi projesi dibi görmüştü.

Ancak şimdi kurumsal yatırımcıların alttan alttan DeFi tokenı topluyor oluşu, sıranın bunlara geleceğini gösteriyor olabilir. Birçok analist DeFi projelerinin bittiğini iddia etse de kripto para sektöründe hemen hemen hiçbir şey hakkında kesin konuşmak mümkün değil ve olmayacaktır da.

Aktarılan bilgilere bakıldığında Jump Trading alım yaptığı an itibariyle 75 milyon dolarlık sermayeyi direkt olarak DeFi projelerine aktarmış oldu. Bu sadece bilinen şirketlerden birisi ve başka kurumsal yatırımcıların da DeFi sektörüne akın etmesi, piyasayı düştüğü yerden kaldırabilir. Bu da BTC yükselişini geride bırakacak bir ralli başlatabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar