reklamı kapat

ABD Kripto Para Geliştiricisinin Başına 5 Milyon Dolar Ödül Koydu

ABD, Petro projesinin başındaki ismi aranan kişiler listesine ekledi.
17:00
2 Haziran 2020

ABD ve Venezuela’nın yıldızlarının uzun bir süredir barışmadığı bilinen bir gerçek. Venezuela kendi kripto para birimi Petro’yu geliştirip piyasaya sürdüğünden beri ise zaten kötü olan ilişkiler iyice vasat bir hal aldı. ABD’li yetkililer Petro kripto para biriminin özellikle yaptırımları delmek için kullanıldığını düşünürken Venezuela bu iddiaları reddediyor.

ABD birçok girişimde bulunsa da Petro’nun durmasını bir türlü sağlayamadı ve yeni yaptığı bir duyuru ile bu konuda ne kadar ısrarcı olduğunu ortaya koydu. Venezuela’nın Petro projesinin başındaki geliştiricinin başına tamı tamına 5 milyon dolarlık ödül koyulduğu açıklandı.

ABD Açıkladı: Petro’nun Geliştiricisi Bir Suçlu!

Amerikan Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu ve ABD’li kolluk kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Joselit Ramirez’in başına ödül konduğu doğrulandı. ABD hükümeti söz konusu kişi hakkında bilgi veren veya kendisinin tutuklanmasını sağlayan kişilere 5 milyon dolara kadar ödül verecek.

ABD tarafından yayınlanan gönderide Ramirez’in “uyuşturucu baronları ile derin politik, sosyal ve ekonomik bağları olduğu” belirtildi ve Petro ile kara para aklamaya yardımcı olduğu vurgulandı. Venezuela tarafından halkın kullanımı için tasarlandığı belirtilen Petro’nun halk tarafından beklenen talebi görmemesi ise büyük bir hayal kırıklığı oluşturmuştu.

Yine de Nicolas Maduro’nun zorlamaları ile insanların daha fazla Petro kullanmaya başladığı biliniyor. İtibari paranın bütün değerini kaybettiği Venezuela’da insanlar Petro ve bunun gibi kripto para birimlerine akın etmekte. Petro geçtiğimiz günlerde de bir hard fork yaşadığı iddiasıyla gündeme gelmişti ve Maduro projeyi hala destekliyor gibi gözükmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.