X


ABD Adalet Bakanlığı, Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsasının Bu Talebini Reddetti!

Dünyanın en büyük kripto para borsasının operasyonlarına yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor.
18:38
15 Temmuz 2021

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ), Binance’in suç faaliyetlerini engellemeye yönelik çalışmalarına onay belgesi talebine red yanıtını verdi. Dünyanın en büyük kripto para borsasının operasyonlarına yönelik tepkiler çığ gibi büyüyor.

Binance, Bir Otoriteden Daha Olumsuz Yanıt Aldı

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bir otoriteden daha olumsuz yanıt aldı. Binance, kripto para birimleriyle bağlantılı suç faaliyetlerini tespit etme ve azaltma çabalarına yönelik yeni bir strateji geliştirdi. Faaliyetlerine onay almak için dünya çağındaki ajanslarla ortaklık kuran Binance, adını aklama mücadelesi veriyor. Bunun yanı sıra ABD Adalet Bakanlığı da Binance borsasına sırt çevirdi. Binance, birden fazla ülkede finans otoritelerinden artan bir baskıyla karşı karşıya.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bununla birlikte Binance, suç faaliyetlerini engelleme çalışmalarında oldukça önemli yol katetmiştir. Bu strateji dev borsanın aktif olarak sürekli dile getirdiği bir konudur. Binance, hükümet organları ile kripto suçlarını engelleme veya engellemede yardımcı olma adına çalışmalar düzenleyip takdir mektupları toplamayı hedefliyor.

Binance Bu Ülkelerdeki Finansal Denetleyicilerden Uyardı Aldı

Ancak buna rağmen hala birçok ülke borsaya karşı harekete geçmekte bir sorun bulmadı. Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı, Binance’i ülkede uygun bir lisans olmadan faaliyet gösterdiği gerekçesiyle uyarı metni yayınladı. Aynı zamanda Birleşik Krallık’ın Finansal Davranış Otoritesi bölgede faaliyet göstermek için lisansa sahip olmadığına dair iddialarda bulunarak yatırımcıları Binance’e karşı uyardı. Ayrıca Singapur Para Otoritesi (MAS) Binance borsasını inceleme altına aldı. Taylanda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu borsa hakkında suç duyurusunda bulunarak işi bir adım daha ileri taşıdı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar