X

7 Trilyon Dolarlık Şirketten, Kripto Para ve Blockchain Müjdesi!

BlackRock, kripto para uzmanı arayışına çıktı.
18:22
28 Aralık 2020

Kurumsal yatırımcının alımları ile birlikte 28.000 dolara kadar çıkan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), henüz yolun çok başında olabilir. Bitcoin fiyatının böylesine hızlı bir şekilde yükselmesine ilk başta sadece MicroStrategy kayıtsız kalamazken günler geçtikçe diğer kurumsal isimler de BTC’nin yükselişine katkı sağladı.

BlackRock, Kripto Para ve Blockchain Uzmanı Arıyor

En son gelişme ise 7 trilyon dolarlık varlık yöneten BlackRock cephesinden geldi. BlackRock, ABD’nin en büyük varlık yönetim şirketlerinden birisi konumunda ve kısa süre önce oldukça ilginç bir iş ilanı yayınladı. Şirketin internet sitesine bakıldığında BlackRock’ın özel olarak kripto para sektörüne yönelik yatırım stratejisi belirleyecek uzmanlar aradığı görülüyor.

Kriptografi ve şifreleme fonksiyonları konusunda uzman arayışına çıkan BlackRock’ın son verdiği kripto para sektörüne yönelik ilanında direkt olarak alım satım uzmanı aradığı görülmekte. BlackRock, kendi blockchain bölümüne bir de başkan yardımcısı aradığını ilan etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Blockchain Alanına Öncelik Verdi

Söz konusu başkan yardımcısının kripto para sektöründe ve blockchain teknolojisi alanında en az 1 yıl tecrübesinin olması gerekiyor. Kripto para birimleri için kullanılan yöntemlere aşina olması gerektiği bildirilen aday veya adayların, “ölçeklenebilirlik, gizlilik, güvenlik ve hız” gibi konularda uzman olması gerektiği vurgulanmakta.

BlackRock’ın blockchain bölümünün başkan yardımcısının ise New York içerisinde çalışmalara başlayacağı belirtildi. BlackRock CEO’su Larry Fink daha önce Bitcoin ve kripto paralar hakkında pek ılımlı açıklamalarda bulunmamıştı. Fink, 2 sene önce yaptığı açıklamada kripto paraları eleştirirken yakın zamanda yaptığı bir konuşmasında bunlara karşı iyimser olduğunu ortaya koydu.

Larry Fink, Bitcoin’e Isınıyor

Fink son açıklamasında Bitcoin’in birçok insanın ilgisini çektiğini ancak bunun yine de diğer piyasalara kıyasla küçük bir piyasa olduğunu düşündüğünü vurguladı. Ünlü isme göre devlerin her gün yüklü alım satım yapabilmesi için BTC’nin yeterli likiditesi yok. Fink, bunun yine de küresel bir piyasa haline gelebilme ihtimalini “mümkün” olarak yorumladı.

Larry Fink gibi küresel finans sektörünün önemli isimlerinin Bitcoin ve kripto para sektörüne ısınmaları, kesinlikle önemli gelişmeleri beraberinde getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar