X


402 Milyar Dolarlık Yatırım Devi Duyurdu: Bitcoin (BTC) ve Ethereum (BTC) Hizmeti Sunacak

Dev varlık yönetim şirketi Neuberger Berman, kripto para hizmeti sunmak adına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na başvuruda bulundu.
17:28
11 Ağustos 2021

402 milyar dolarlık bir varlık yönetim şirketi olan Neuberger Berman, fonlarından biri olan Neuberger Berman Emti Stratejisi Fonu’nunda kripto vadeli işlemleri hizmet sunmak adına SEC’e başvurdu. İlgili fon, dolaylı olarak kripto ETF’leri üzerinden Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) vadeli işlemleri hizmetini sunacak.

Dev Şirket, Sektöre Adımını Atıyor

Dev varlık yönetim şirketi Neuberger Berman, kripto para hizmeti sunmak adına ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulundu. Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun, Bitcoin ve Ethereum vadeli işlemlerini kapsaması planlanırken şirket sözcüsü şunları kaydetti:

Neuberger Berman Emtia Stratejisi Fonu’nun yatırım stratejisi hemen yürürlüğe girecek şekilde Bitcoin, Ethereum vadeli işlemleri gibi kripto para birimi türevleri ve yatırımları yoluyla bu sektörüne aktif olarak dahil olacak. Bitcoin için trust’lar ve borsada işlem gören fonlardan yatırım seçeneği sunulacak.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler, bir türev ETF’nin fiziksel Bitcoin tutmak isteyen fonlardan daha fazla onay şansı olduğunun sinyalini verdiğinde nbu yana kurumsal devler özellikle kripto türevleri ve vadeli işlemler piyasasına odaklandı. Bu açıklamanın ardından dört kurumsal dev, vadeli işlem piyasası hizmeti sunan Bitcoin Stratejisi ETF’i için başvuruda bulundu.

SEC Başkanı Gary Gensler, kripto para birimleri ile ilgili tavrını daha önce çok net bir şekilde ortaya koymuştu. VanEck, Invesco ile birlikte BTC Strateji ETF başvurusunda bulunan en son firma olmuştu.

Bitcoin Kurumsal İlgide Zirve Dönemi

SEC Başkanı Gary Gensler, yatırımcıların korunması adına ek düzenlemeler istediğini belirtmişti. Ancak ABD Altyapı Yasası’ndaki son kripto vergilendirme fiyaskosuna rağmen artan kurumsal talep durdurulamadı.

Bitcoin ETF ile birlikte bilançolarına BTC eklemek isteyen şirketlerin sayısı 2021’de fırladı. En popüler kripto para Bitcoin’e yönelik artan talep, düzenleyicileri kripto para platformlarının yüksek risk oluşturduğu algısına itti ve düzenlemeler bu yöne kaydı. Gensler, kripto türev piyasası hakkında açıklama yapanan kadar Grayscale Bitcoin Trust, kurumsal yatırımcılar için ilk yatırım seçeneğiydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar